Apple vysvetľuje, prečo iPhone 7 nemá konektor na slúchadlá

Apple vysvetľuje, prečo iPhone 7 nemá konektor na slúchadlá

Pred dvomi dňami spoločnosť Apple definitívne pochovala roky používaný 3,5 mm konektor na slúchadlá. O tomto odvážnom kroku sme tušili už dávno a rozhodne sa nestretol len s pozitívnymi reakciami. Mnoho fanúšikov kvôli tomu zatracovalo nový iPhone. K tejto kontroverznej téme sa vyjadrili pre BuzzFeed News poprední zástupcovia Apple - Greg Joswiak, Dan Riccio, a Tim Cook.

Dôvodov, prečo firma Apple odstránila 3,5 mm jack na slúchadlá, je hneď niekoľko. Konektor výrazne komplikuje vodoodolnosť zariadenia. Navyše si spoločnosť myslí, že patrí minulosti.

"Audio konektor má už viac než 100 rokov. Poslednej veľkej inovácie sa dočkal pred 50 rokmi," vysvetľuje viceprezident pre marketing Greg Joswiak. "Viete, čo to bolo? Spravili ho menší. A odvtedy sa ho nikto nedotkol. Je to dinosaurus. Je čas ísť ďalej."

zdroj: Apple.com

K Joswiakovi sa pridáva aj jeho kolega Dan Ricco, viceprezident pre vývoj hardvéru: "Máme tu tento 50-ročný konektor - v podstate len diera naplnená vzduchom - a len si tam tak sedí a zaberá miesto, veľmi cenné miesto. Brzdilo nás to v mnohých inováciách, ktoré sme chceli iPhonu dať. Bol to boj o miesto s kamerami, procesormi a dĺžkou batérie. Úprimne, ak existuje lepšie a modernejšie riešenie, bolo by šialené nechať ho tak."

Na záver sa k téme vyjadril aj Tim Cook. "Inovácie robia veci lepšími," hovorí. "Keď sa pozriete na veci, ktoré sú pre majiteľov iPhonov najdôležitejšie, ide hlavne o fotografie, ktoré robia, a ostatné veci, ktorými budujú svoje denníky života. Takže aktualizácie kamier, softvérová optimalizácia, zvýšenie životnosti batérie a ostatné novinky v iOS 10? Tieto veci spolu predstavujú obrovský krok vpred."

zdroj: macrumors.com


Zdroj titulnej foto: fonyzciny.sk
Zdroj: 9to5mac.com