20th Century Fox posúva virtuálnu realitu k limitu 30 minút na Marse

· 2 min read
20th Century Fox posúva virtuálnu realitu k limitu 30 minút na Marse

Po tom, čo vyšiel film "The Martian", sa v 20th Century Fox rozhodli vytvoriť aj zábery pre virtuálnu realitu a tým posilniť zážitok z filmu. Ide však len o akúsi zaujímavosť alebo doplnok, nie o celý film. Bude trvať 30 minút, stále sa na tom pracuje. Vytvorili však aj BETA verziu, ktorú už stihli predviesť. Ide však len o pár minút z celkovej dĺžky.

"Chceme spraviť zážitok neprekonateľným a zároveň aj veľmi príjemným. Čo znamená žiadne nevoľnosti v priebehu filmu."

Ted Gagliano, 20th Century Fox

Ted Gagliano, prezident 20th Century Fox a post-producent, hovorí, že do projektu sa investovalo veľké množstvo peňazí, no dodáva, že tie peniaze sa určite raz vrátia a neostanú stratoví. Tvorcovia filmu sa zhodli, že tu už nejde len o vymyslenie deja pre film, ide tu už aj o psychológiu po stránke pôsobenia rôznych emotívnych zážitkov. Zaujímavé, však?

Spomínal som už nevoľnosti, ktoré môžu ľudia behom prezentácie filmu mať, čo bol vlastne bod číslo 1 pre Stromberga a jeho tím. Mal zabezpečiť, aby ľuďom nebolo nevoľno. Nebolo to veru jednoduché a strávili dosť veľa času pri riešení problémov na túto tému."Museli sme mnohokrát úplne pozmeniť celú scénu kvôli horizontu, ktorý mohol zapôsobiť na mozog mätúco, a tým zapríčiniť nevoľnosť." K tomu dodal: "Viete, keď idete dopredu, vaše telo o tom vie. Ak sa pohybujete smerom doľava, vaše telo to cíti. A práve preto sme museli všetky scény prispôsobiť, aby neboli náročné na spracovanie telom a mysľou."

Na výsledku, teda hotovom filme si však nevšimneš ani stopy po práci Strombergovho tímu. Teda jedine v prípade, že by ti prišlo nevoľno. V tom prípade si môžeš byť istý, že urobili niečo zle. Alebo si to len trocha prehnal s jedlom.

Aký je tvoj názor? Myslíš, že keby si každý kúpil nejakú vychytávku pre VR, chodili by ľudia vôbec do kín?

Zdroj: engadget.com