OSx

OS X aplikácie zadarmo, ktoré by mal mať každý používateľ Macu / 1 časť

· 2 min read
OS X aplikácie zadarmo, ktoré by mal mať každý používateľ Macu / 1 časť

Veľa ľudí si myslí, že Mac je určený pre hipsterov do Starbucksu a že ako pracovný nástroj sa nedá využiť. Opak je ale pravdou a čoraz viac používateľov uprednostňuje tento systém pred Windowsom. No a keďže sme stránka zaoberajúca sa Apple, Mac sem tiež nepochybne patrí a my si dnes ukážeme aplikácie, ktoré by sa Vám mohli zísť. A to najlepšie, všetky sú zadarmo.

VLC Prehrávač

Konzumácia mediálneho obsahu patrí medzi najčastejšie aktivity na našich počítačoch či notebookoch, preto začneme prehrávačom. A preto, že QuickTime podporuje iba niektoré formáty, na scénu prichádza VLC. Jeden z najlepších prehrávačov a k tomu zadarmo.

Unarchiver

Súbory s koncovkou .zip a .rar sa už síce nepožívajú tak často, no ak s nimi ešte stále pracujete, neurobíte zle, ak si stiahnete tento titul.

Alfred

Tí, čo ho používajú si ho nevedia vynachváliť. Alfred je Váš asistent naprieč celým systémom a zefektívňuje Vašu prácu. Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, prikladáme aj krátke video na ozrejmenie.

Pocket

Hlbšie sme sa "Vrecku" venovali v našich skúsenostiach, v jednoduchosti to je pekná a intuitívna čítačka internetových stránok.

Dropbox

Alternatíva za iCloud, ktorú ja osobne používam kvôli dostupnosti na viacerých systémoch.

Chrome

Všetci poznáme internetový prehliadač od vyhľadávacieho giganta zvaného Google. Okrem tony iných funkcií ponúka aj jednu zásadnú a tou je hlasové vyhľadávanie "OK Google". Kým nebudeme mať Siri v Macoch, táto asistentka Vám pomôže vo veľa oblastiach.

Itsycal

Jednoduchý doplnok v podobe kalendáru. Nezmeškajte už žiadnu udalosť a majte vždy prehľad o tom, aký je deň.

Onyx

Ak sa Vám Váš MacBook po troch rokoch javí trošku spomalený, táto utilita by Vám mohla pomôcť. Vie totiž prečistiť notebook od "bordelu" a tým spraviť Váš MacBook ako nový.

f.lux

O f.luxe už píšem toľký krát, že to začína vyzerať tak, že s nimi mám podpísanú dohodu. Ak radi čítate večer, zistíte jeho čaro. Urobí obrazovku príjemnejšiu pre oči eliminovaním bieleho a modrého svetla.

Pushbullet

Prečo vlastníte iba výrobky Apple? Pravdepodobne to bude kvôli hladkému prechodu medzi jednotlivými zariadeniami. Pushbullet Vám pomáha zdieľať všetko potrebné medzi Apple rodinkou. A jedna skvelá funkcia, "Kopírovať" a "Prilepiť" napríklad medzi iPhonom a Macom v priebehu pár sekúnd.

Dúfame, že sme Vám ukázali aspoň jednu aplikáciu, o ktorej neviete a vyskúšate. V opačnom prípade sa môžete tešiť na pokračovanie.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Remotely - prezeraj svoj Mac na diaľku
· 2 min read