iOS

20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (1. časť)

· 3 min read
20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (1. časť)

Za sedem rokov fungovania iOS sa na App Store objavilo mnoho aplikácií. Niektoré boli užitočné viac, niektoré menej a našli sa aj také, ktoré boli v rozpore so zákonom. V tejto štvrodielnej sérii článkov si predstavíme 20 najzaujímavejších aplikácií, ktoré sa objavili na App Store a pre svoj obsah boli zakázané.

I Am Rich

Ako už z názvu vypovedá, aplikácia I Am Rich je určená len pre bohatých ľudí. Na App Store stála 1000 dolárov a jediné, čo spravila po zapnutí, bolo zobrazenie červeného diamantu s nápisom: „Som bohatý“. Aplikáciu zverejnili autori na App Store v auguste 2008 s popisom: „Umelecké dielo bez žiadnych skrytých funkcií“. Aj napriek tomu ju Apple stiahol hneď nasledujúci deň bez udania dôvodu. Našli sa však ôsmi boháči, ktorí si za ten čas stihli appku stiahnuť, a tak si autori celkom slušne privyrobili.
I Am Rich

Me so Holy

Účel aplikácie Me So Holy bol jednoduchý – pridať vašu vlastnú tvár namiesto hlavy niekoľkých najznámejších náboženských predstaviteľov. Rôznym náboženským skupinám sa tento nápad ani trochu nepáčil a Apple ju zakrátko stiahol s odôvodnením, že obsahuje nevhodný obsah.
Me so Holy

Obama Trampoline

Ďalšia aplikácia, ktorá nahnevala niekoľko ľudí a kvôli tomu bola zakázaná, je Obama Trampoline. Na výber ste mali z 18 politikov vrátane amerického prezidenta Baracka Obamu, s ktorými ste mohli skákať na trampolíne. V pozadí sa týčila známa miestnosť z Bieleho domu. Je jasné, že politikom sa takéto sparodovanie nepáčilo a hra bola zakázaná. Apple uviedol, že aplikácia bola v rozpore s jeho politikou, ktorá bola proti zosmiešňovaniu známych osobností.
Obama Trampoline

iBoobs

Aký je lepší spôsob na zabitie času, ak nie hranie sa s párom virtuálnych pŕs? Túto otázku si položili autori aplikácie iBoobs a ponúkli majiteľom iPhonov malé potešenie. Na obrazovke sa vám zobrazili ženské prsia, ktoré sa roztriasli po celej obrazovke po tom, čo ste zahrkali mobilom. Bohužiaľ, aj táto aplikácia si vyslúžila označenie ako nevhodná, a to ešte predtým, ako sa vôbec dostala medzi používateľov.
iBoobs

Herb Converter

Herb Converter bola aplikácia určená pre dílerov, ale aj kupcov marihuany, ktorí potrebovali pomôcť s občasnými výpočtami hmotnosti tejto látky. Dokázala konvertovať unce na gramy a prepočítať tiež cenu rastliny. Mnoho používateľov sa však sťažovalo na málo funkcií a Apple ich problém vyriešil veľmi rýchlo – odstránil aplikáciu z App Store.
Herb Converter

Ďalšie časti serálu o zakázaných aplikáciách:

  • 2. časť - I Phone Story, Ghetto Tweets, Pocket Girlfriend, Baby Shaker, iSnort
  • 3. časť - Tawkon Radiation Detector, My Shoe, Puff!, Relapse, Video Strip Poker
  • 4. časť - The Dope Wars 2, Wikileaks, Beauty Meter, Dirty Fingers, Sexy Bikini Fart

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read