20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (4. časť)

20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (4. časť)

Za sedem rokov fungovania iOS sa na App Store objavilo mnoho aplikácií. Niektoré boli užitočné viac, niektoré menej a našli sa aj také, ktoré boli v rozpore so zákonom. V tejto štvordielnej sérii článkov si predstavíme 20 najzaujímavejších aplikácií, ktoré sa objavili na App Store a pre svoj obsah boli zakázané.


The Dope Wars 2

Dope Wars 2 by sa dala prirovnať k obľúbenej hre na Facebooku Mafia Wars. Hráčom pôvodne umožňovala ponoriť sa do sveta mafiánov a stať sa drogovým dílerom. Za 30 dní ste mali predať čo najviac narkotík a zarobiť si maximálne množstvo peňazí. Na rozdiel od Facebooku, Apple celkom nesúhlasil s obsahom, ktorý hra ponúkala a aplikáciu odstránili. Autori sa však nemienili len tak ľahko vzdať a na App Store vypustili iné stvárnenie tejto hry s názvom Candy Wars. Namiesto drog v nej ale hráči predávali cukríky.
The Dope Wars 2

Wikileaks

Niektorí z vás možno poznajú mediálnu spoločnosť WikiLeaks, ktorá zverejňuje prísne tajné a citlivé dokumenty. Autori sa rozhodli posunúť sa ďalej a webovú stránku presunúť aj na mobilné platformy cez aplikáciu, aby sa na cenné dokumenty mohli pozrieť aj ľudia na cestách. Asi nikoho neprekvapí, že appka bola zakázaná. Apple to odôvodnil tým, že aplikácia nespĺňa podmienky a navyše predstavovala potencionálnu hrozbu pre užívateľov iPhonov.
Wikileaks

Beauty Meter

Bezplatná aplikácia Beaty Meter mala za úlohu ukázať ľuďom, akí sú pekní. Ostatní užívatelia mali možnosť hodnotiť ich tvár, telo a oblečenie. Spočiatku to vyzeralo, ako dobrý nápad, ale akonáhle začali po aplikácii kolovať fotografie 15 ročných polonahých dievčat, Apple si povedal dosť a appku stiahol.
Beauty Meter

Dirty Fingers

Čo by ste povedali, keby máte vo svojom iPhone ukryté atraktívne dievča v bikinách, ktoré by vám spoza obrazovky umývalo displej? Znie to trochu absurdne, no vývojárom sa tento nápad zjavne páčil a pokúsili sa s Dirty Fingers presadiť. Pohybom jedného prsta po obrazovke ste displej na mobile zašpinili a dievča pred vami ho následne s radosťou umylo. Na App Store však dlho nevydržal a Apple ho odstránil.

Sexy Bikini Fart

Naozaj nechápeme, čo sa preháňalo v hlavách autorov tejto aplikácie, keď sa rozhodli niečo podobné vypustiť do sveta. Predpokladáme, že málokomu sa páči, keď si pekné dievča v plavkách prdne. Práve tento význam mala aplikácia a ten, kto si ju stiahol, mohol pozorovať prdiace dievčatá. Apple našťastie vyjadril rovnaké znechutenie nad aplikáciou ako väčšina užívateľov a stiahol ju.

Ďalšie časti serálu o zakázaných aplikáciách:

  • 1. časť - I Am Rich, Me So holy, Obama Trampoline, iBoobs, Herb Converter
  • 2. časť - I Phone Story, Ghetto Tweets, Pocket Girlfriend, Baby Shaker, iSnort
  • 3. časť - Tawkon Radiation Detector, My Shoe, Puff!, Relapse, Video Strip Poker