iOS

20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (3. časť)

· 3 min read
20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (3. časť)

Za sedem rokov fungovania iOS sa na App Store objavilo mnoho aplikácií. Niektoré boli užitočné viac, niektoré menej a našli sa aj také, ktoré boli v rozpore so zákonom. V tejto štvordielnej sérii článkov si predstavíme 20 najzaujímavejších aplikácií, ktoré sa objavili na App Store a pre svoj obsah boli zakázané.


Tawkon Radiation Detector

Už je to pár rokov, čo sa na vysokých pozíciách v technických sférach diskutovalo o tom, či je vyžarovanie vĺn z mobilných telefónov nebezpečné. Aplikácia Tawkon Radiation Detector vám dokázala vypočítať, do akej miery ste vystavení hrozbe podľa podmienok životného prostredia, vzdialenosti od rádiovej veže, ale aj podľa toho, ako držíte svoj smartfón. Vývojári však u Apple nedostali veľmi pozitívnu odozvu. Neschválil ju z dôvodu, že by mohla vydesiť ľudí a spôsobiť zmätok.
Tawkon Radiation Detector

My Shoe

Určite si niektorí spomeniete na rozlúčku amerického prezidenta Georgea Busha v Iraku, kedy po ňom jeden z novinárov hodil topánku. Pakistanskí vývojári si z tohto incidentu zobrali inšpiráciu a na App Store sa dostala aplikácia, kde ste mali možnosť vrhať do bývalého prezidenta celý sortiment topánok. Zdá sa, že Apple mal sympatie s Bushom, pretože zakrátko bola aplikácia odstránená.
My Shoe

Puff!

Japonsko bolo vždy známe svojimi zvrátenými filmami, hrami a realityshow. Práve z tejto krajiny pochádza aj aplikácia Puff!, v ktorej sa vám na displeji zobrazilo atraktívne japonské dievča v sukni. Po tom, čo ste fúkali do mikrofónu alebo prudko hýbali prstom po obrazovke sa zdvihol prudký vietor a vy ste sa mohli pozrieť pod vejúcu sukňu. Apple nevyjadril veľké nadšenie nad týmto počinom a japonská aplikácia bola veľmi rýchlo stiahnutá.
Puff!

Relapse

Aplikácia Relapse mala pôvodne vyjsť pod záštitou amerického rapera Eminema v roku 2009, súčasne s jeho novým rovnomenným albumom. Kontroverzný raper kráčal po tmavej ulici v skorých ranných hodinách a s niekoľkými zbraňami vraždil všetko okolo seba. Hovorí sa, že hra bola inšpirovaná klipom 3 A.M, ktorý sa v tej dobe objavil na Youtube. Apple túto aplikáciu odmietol a Eminemovi muselo stačiť vydanie albumu bez sprievodnej hry.
Relapse

Video Strip Poker

Virtual Strip Poker je aplikácia určená predovšetkým pre všetkých fanúšikov kartovej hry poker, ktorí však nechcú mínať peniaze a radšej hrajú o niečo zaujímavejšie. Hráčovi sa na obrazovke objaví fotka pekného dievčaťa, s ktorým bude túto hru hrať. V prípade, že sa mu bude v pokri dariť, dievča sa pred ním postupne vyzlečie. Aj keď vývojári v appke nezobrazili nijakú nahotu, Apple nechcel nič riskovať a z App Store ju odstránil.
Video Strip Poker

Ďalšie časti serálu o zakázaných aplikáciách:

  • 1. časť - I Am Rich, Me So holy, Obama Trampoline, iBoobs, Herb Converter
  • 2. časť - I Phone Story, Ghetto Tweets, Pocket Girlfriend, Baby Shaker, iSnort
  • 4. časť - The Dope Wars 2, Wikileaks, Beauty Meter, Dirty Fingers, Sexy Bikini Fart

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read