20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (2. časť)

20 aplikácií, ktoré Apple zakázal. Čo myslíte, oprávnene? (2. časť)

Za sedem rokov fungovania iOS sa na App Store objavilo mnoho aplikácií. Niektoré boli užitočné viac, niektoré menej a našli sa aj také, ktoré boli v rozpore so zákonom. V tejto štvrodielnej sérii článkov si predstavíme 20 najzaujímavejších aplikácií, ktoré sa objavili na App Store a pre svoj obsah boli zakázané.

Phone Story

Aplikácia s názvom Phone Story rozpráva príbeh „temnej stránky vášho obľúbeného smartfónu“. Opisuje spôsob výroby mobilov v menej pokrokových krajinách. Hra obsahuje štyri mini hry, v ktorých budete napríklad nútiť deti ťažiť Coltan alebo zastavovať zúfalých zamestnancov pri pokuse o samovraždu. Apple zakázal túto aplikáciu pre porušenie podmienok pre vývojárov, avšak niektorí užívatelia spochybnili ich konanie. Ak vás táto aplikácia zaujala, stále si ju môžete stiahnuť na Android, poprípade navštíviť ich webovú stránku.
Phone Story

Ghetto Tweets

Ghetto Tweets je appka pre všetkých fanúšikov sociálnej siete Twitter. Aplikácia sa prepojí s vašim účtom na Twitteri a všetky tweety vašich priateľov prevádza do „ghetto slangu“. Nebolo na nej v podstate nič zlé, avšak niektorým extrémistom ležala v žalúdku a obviňovali ju z rasizmu. Po vlne sťažností bola aplikácia zakázaná.
Ghetto Tweets

Pocket Girlfriend

Na App Store sa objavila aj aplikácia určená pre všetkých osamelých mládencov, ktorí si nevedia nájsť priateľku. Pocket Girlfriend funguje ako virtuálna partnerka priamo vo vašom mobile. Môžete s ňou komunikovať pomocou jednej z viacerých možností a tešiť sa na jej odpovede. Frázy typu „Je pre mňa dôležité zostať vo forme, ale teba nebudem nútiť chodiť do fitka“ alebo „Prečo by som mala rozprávať o svojich pocitoch?“ robia z tejto aplikácie ideálnu ženu. Apple s tým však zjavne nesúhlasí, lebo na App Store ju už nenájdeme.
Pocket Girlfriend

Baby Shaker

Naozaj odporná aplikácia sa dostala na App Store v apríly 2009. Na obrazovke sa vám zobrazil obrázok plačúceho novorodenca a vašou úlohou bolo utíšiť jeho plač. Museli ste triasť mobilom, až kým sa na očiach dieťaťa nezjavili písmená X a plač ustal. Rôzne skupiny na ochranu detí sa do aplikácie v momente obuli a Apple ju z obchodu zakrátko stiahol.
Baby Shaker

iSnort

iSnort vznikla ako malá zábavka pre užívateľov, ktorým nerobia problém tvrdé drogy. Na displeji ste si vytvorili lajnu kokaínu a následne ste mali možnosť ju vyšňupať. Samozrejme, anti-drogový zástupcovia boli poriadne zdesení z tohto kúsku a žiadali Apple, aby aplikáciu okamžite zakázal. Tak sa aj stalo a momentálne si virtuálnu čiaru z kokaínu fanúšikovia nenarysujú.
iSnort

Ďalšie časti serálu o zakázaných aplikáciách:

  • 1. časť - I Am Rich, Me So holy, Obama Trampoline, iBoobs, Herb Converter
  • 3. časť - Tawkon Radiation Detector, My Shoe, Puff!, Relapse, Video Strip Poker
  • 4. časť - The Dope Wars 2, Wikileaks, Beauty Meter, Dirty Fingers, Sexy Bikini Fart