2 nové patenty odhaľujú budúcnosť ovládania telefónov iPhone

2 nové patenty odhaľujú budúcnosť ovládania telefónov iPhone

Odhalené sú ďalšie dva patenty z dielne spoločnosti s logom nahryznutého jablka. Obidva sa týkajú iOS zariadení (iPad, iPhone, iPod) a dalo by sa povedať, že ambíciou inžinierov z firmy Apple pri ich návrhoch bolo zjednodušiť ovládanie dotykových zariadení.

Prvým z vylepšení je tlačidlo Touch ID (tlačidlo Domov) citlivé na tlak. Technológia je veľmi podobná 3D Touch displejom, ktoré sú známe z najnovších modelov mobilných telefónov iPhone 6S a 6S Plus. Tlačidlo domov by takto mohlo po nadobudnutí schopnosti čítať odtlačky prstov získať aj ďalšie funkcie. Budúcnosť tejto technológie nie je známa, no dokážeme si predstaviť hneď niekoľko využití.


Zdroj: uspto.gov


Pri zamknutej ploche by jemné priloženie prsta mohlo zariadenie odomknúť, zatiaľ čo silnejšie stlačenie by len rozsvietilo displej, aby si si mohol skontrolovať oznámenia, čas, prípadne ovládať prehrávač hudby. Vyriešili by sa tak problémy niektorých používateľov, ktorí sa sťažujú na prirýchle odomykanie vtedy, keď majú v úmysle len rozsvietiť zamknutú plochu. Pri odomknutom iOS zariadení by silnejšie zatlačenie mohlo napríklad nahradiť starý spôsob, ako sa dostať na obrazovku multitaskingu.

Ďalší patent sa týka displejov, ktoré by pomocou novej technológie získali schopnosť reagovať na pohyby prstov nad displejom, keď by senzory dokázali rozpoznávať bezdotykové gestá. Patent by sa dal využiť aj pri počítačových obrazovkách. Implementácia tejto funkcie určite zaberie viac času, ako by sme si želali, ale jej úspech závisí od bezchybnej funkčnosti a takticky správneho uvedenia na trh.


Zdroj: uspto.gov


Zdroj titulnej foto: fortune.com
Zdroj: appleinsider.com, appleinsider.com, macrumors.com