8 vecí, ktoré Steve Jobs predpovedal až desivo presne

8 vecí, ktoré Steve Jobs predpovedal až desivo presne

Steve Jobs bol veľký človek, ktorý za sebou zanechal obrovskú stopu. Okrem toho však bol aj celkom presný vizionár, čo dokazuje týchto osem výrokov, ktoré povedal pred mnohými rokmi a často sa vyplnili do poslednej bodky.


1. "Vyzváňací tón internetu bude všade. A čokoľvek, čo je všade, sa stáva zaujímavým."

Jobs si už v roku 1996 myslel, že internet jedného dňa ovládne svet a bude doslova všade. Je síce pravda, že túto možnosť predpovedalo mnoho ľudí, avšak slová "vyzváňací tón internetu" až nápadne pripomínajú dnešnú dobu smartfónov.

zdroj: indosurance.com


2. "Ľudia prestanú chodiť do mnohých obchodov a budú si kupovať veci cez internet."

Tento výrok povedal po tom, čo sa ho novinári spýtali na hlavný benefit internetu. Bolo to v čase, keď Amazon bol len rozbiehajúci sa projekt predaja kníh. O 20 rokov neskôr dosiahol Amazon tržby 105 miliárd dolárov behom roka 2015, takže pravdivosť tohto výroku ani netreba viac komentovať.

zdroj: amazonaws.com


3. "Internet bude jedným z tých faktorov, ktorému budú musieť čeliť podniky v najbližších desiatich rokoch."

Steve Jobs nezabúdal ani varovať. Povedal, že mnoho veľkých spoločností nebude venovať dostatok pozornosti zmenám, ktoré prinesie internet, a to im prinesie záhubu. Taxikári, ktorí masívne prichádzajú o zákazky kvôli službe Uber, asi budú súhlasiť.

zdroj: businessinsider.com


4. "Trh osobných počítačov bude v temnom období najbližších 10 rokov."

Túto vetu povedal Steve Jobs ešte v roku 1996. Je zaujímavé, že v dnešnej dobe je Apple jediný výrobca počítačov, ktorý zaznamenáva stály rast predajov.

zdroj: 20minutes.fr


5. "Nič si nikde neukladám, skutočne. Používam e-mail a internet. Vďaka nim si nemusím spravovať úložisko. Môj obľúbený spôsob, ako si niečo pripomenúť, je poslať sám sebe e-mail. To je moje úložisko."

Dá sa povedať, že touto vetou naznačil príchod cloudových služieb ako napríklad iCloud alebo konkurenčný Google Drive. Vďaka nim si môžeš ukladať čokoľvek, kdekoľvek na svete na jedno miesto.

zdroj: applenapps.com


6. "O pár rokov strávia ľudia omnoho viac času pri počítačoch ako pri autách."

V dnešnej dobe sa nad niečím takým nikto nepozastaví. Steve to však predpovedal ešte v roku 1983, keď to nebolo vôbec samozrejmé.

zdroj: cbsistatic.com


7. "Stratégia Apple je dostať neuveriteľne skvelý počítač do veľkosti knihy a užívatelia sa ho naučia používať za 20 minút."

Opäť ide o výrok z roku 1983. Bolo to dávno predtým, ako zaznamenali rozmach klasické notebooky.

zdroj: wsj.com


8. "Ľudia začínajú žiť v dobe informačného preťaženia a väčšina získava oveľa viac informácií, ako sú schopní prijať."

V čase, keď to Steve povedal, s ním mnoho ľudí nesúhlasilo. Avšak v dnešnej dobe sociálnych sietí je jeho veta až desivo presná.

zdroj: educationquest.org


A na záver tu máme jeden bonus. Výrok, v ktorom sa Steve Jobs mýlil a ktorý dokonca sám vyvrátil.

Web bude veľmi dôležitý, ale bude to vec, ktorá zmení životy miliónom ľudí? Nie. Skôr ich len zblíži.

Aj napriek tomuto výroku o jedenásť rokov neskôr predstavil Steve Jobs prvý iPhone. A že deň, keď sa tento smartfón dostal do predaja, zmenil svet aj používanie internetu, to je väčšine z nás jasné.

zdroj: ytimg.com


Zdroj titulnej foto: nowyouknowfacts.com
Zdroj: businessinsider.com, lifelibertytech.com