15. marca nám Apple predstaví novinky

15. marca nám Apple predstaví novinky

15. marec je deň, keď sa s najväčšou pravdepodobnosťou dozvieme, či to Apple myslí skutočne vážne s čiastočným návratom k 4-palcovému iPhonu. Spolu s ním by sme sa taktiež mali dočkať odhalenia nového iPadu Air 3 a nových remienkov na hodinky Apple Watch.

Táto informácia pochádza zo zdrojov portálu [9to5mac.com](http://9to5mac.com), ktorý nás už skôr informoval o marcovej udalosti, počas ktorej nám majú byť predstavené nové Apple produkty. Keďže do tejto udalosti zostáva ešte niečo vyše mesiaca a pol, je možné, že sa dátum mierne upraví.
![Zdroj: 9to5mac.com](/content/images/2016/02/cookevent-1.jpg)

Ako sme už v niektorých článkoch avizovali, Apple plánuje oživiť 4-palcovú veľkosť iPhonu. iPhone 5SE, ktorý má nahradiť iPhone 5S, má obsahovať čip A9, vylepšenú kameru, podporu Live Photo a podporu Apple Pay. Zatiaľ čo vnútorné orgány prešli značným vylepšením, výzor tohto modelu má zostať veľmi podobný iPhonu 5S. Jedinou zmenou bude pravdepodobne “menej lesku” a mierne skosenie hrán. Podľa webu [9to5mac.com](http://9to5mac.com) za tento telefón zaplatíme rovnakú sumu ako za iPhone 5S. Cena bude začínať na 450 dolároch za 16 GB a dostupný bude taktiež 64 GB model za sumu 550 dolárov.

Zdroj: macrumors.com

Druhým výrobkom, ktorý pravdepodobne uvidíme na tomto evente, je 9,7-palcový tablet iPad Air 3. Zatiaľ posledný model kategórie "air" bol predstavený v októbri 2014, takže rozhodne je čas na jeho novšiu verziu. Tretia generácia tohto štýlového tabletu má disponovať vylepšenými reproduktormi a Smart konektorom, ktorý poznáme z obrieho iPadu Pro. Neoverené náčrty získané od spoločností, ktoré vyrábajú kryt pre tablet, taktiež naznačujú dostupnosť zadného LED blesku. Ak sa táto skutočnosť potvrdí, pôjde vôbec o prvý iPad, ktorý bude obsahovať danú funkciu.
![Zdroj: macworld.co.uk](/content/images/2016/02/iPad_Air_2_800homeNEW.jpg)

V nadväznosti na septembrové novinky týkajúce sa Apple Watch sa na jar s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme ďalších nových remienkov a softvérových aktualizácií. Čo sa týka remienkov, má ísť konkrétne o množstvo nových farebných variantov na Apple Watch Sport, nové Hermès náramky a novú “space black” verziu náramku MIlanese Loop. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca sa dokonca dočkáme aj náramkov z úplne nového materiálu, ktorý Apple testuje.
![Zdroj: forbes.com](/content/images/2016/02/apple-watch-selling-points.jpg)

Ako pred každým Apple eventom mi nakoniec nezostáva nič iné len dodať: *či sú tieto tvrdenia pravdivé a čoho sa skutočne dočkáme, ukáže až čas...*


Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com

Zdroj: 9to5mac.com