14 tajomstiev Apple Store. Toto vám zamestnanci nepovedia! (2. časť)

· 3 min read
14 tajomstiev Apple Store. Toto vám zamestnanci nepovedia! (2. časť)

Apple sa môže momentálne pochváliť 265 oficiálnymi kamennými obchodmi, v ktorých pracujú tisícky ľudí. Všetko sú to vyškolení profesionáli, ktorí sa k zákazníkom správajú milo a priateľsky. Aj oni však skrývajú svoje tajomstvá. Dnes vám odhalíme 15 vecí, ktoré vám zamestnanci v Apple Store len tak nepovedia.

Čítajte tiež prvú časť : 14 tajomstiev Apple Store. Toto vám zamestnanci nepovedia! (1. časť)


8. Svoje tričko si pre istotu schovávajú.

Dostať sa na miesto špecialistu v Apple Store nie je vôbec ľahké. Na jednu vysnenú pozíciu čakajú často stovky až tisícky uchádzačov, z ktorých vyberú jedného. Po dlhých prijímacích pohovoroch s otázkami, ktoré dokážu zaraziť aj pobaviť, čaká budúcich zamestnancov niekoľkotýždňové školenie. Až potom sú vypustení do terénu. Symbolicky dostanú vlastné tričko, ktoré hovorí: „Dokázal si to!“
Zamestnanci ho nosievajú len v práci. Nie však z dôvodu, ktorý by ste čakali. „Raz som bol na obede a mal som oblečené tričko zamestnanca Apple Store. Cezeň som si prehodil sako,“ spomína Bruce. „Odrazu za mnou prišiel neznámy človek a povedal mi, že má niečo s telefónom a či by som mu ho nevedel opraviť.“


9. Referencie sú kľúčom k úspechu.

Pokiaľ chcete pracovať pre Apple Store, odporúčania sú všetko. Podľa Bena je najľahší spôsob, ako sa dostať na pohovor, byť niekým odporúčaný. „Apple to berie skutočne seriózne,“ hovorí Ben, „zaplatí bonus vo výške až 1 000 dolárov, pokiaľ niektorý zo zamestnancov poskytne odporúčanie, s ktorým budú spokojní."


10. Tlieskajú, tlieskajú a neprestávajú tlieskať.

Nadšenie a pozitívny prístup k práci v Apple skrátka musí patriť. Keď vojde do miestnosti nový zamestnanec, jeho kolegovia mu začnú tlieskať. A tlieskajú mu tak dlho, až to môže niekomu pripadať nepríjemné. Vyjadrujú mu tak podporu a nadšenie k práci. To isté platí aj v prípade, že niektorý zo zamestnancov svoje miesto opustí. Na nasledujúcom videu si môžete pozrieť, ako vyzerá také tlieskanie v Apple Store.


11. Dlhoroční zamestnanci dostávajú ceny.

V ktorej práci dostanete po piatich rokoch plaketu podpísanú samotným CEO Apple? Zamestnanci v Apple Store s tým skúsenosti majú. Jedna takáto plaketa podpísaná Stevom Jobsom sa vydražila po pár rokoch za 2 000 dolárov. A čo dostanú zamestnanci po desiatich rokoch práce? Údajne sklenený blok s vypáleným logom Apple.


12. Zákazníci nepoznajú pravé názvy produktov. No a čo?

Väčšina zamestnancov v Apple Store má vlastné zážitky s nevedomosťou zákazníkov. Nie je ničím nezvyčajným, keď niekto príde do predajne a pýta sa namiesto Apple Watch na iWatch alebo si iPod Touch zamení s iTouch. "Opravovanie zákazníkov je ale márna snaha," zasmial sa Erik.


13. So zlodejmi sa vyrovnávajú po svojom - láskavosťou.

V Apple Store nenájdete nijaké veľké bezpečnostné opatrenia na zariadeniach. To však, samozrejme, neznamená, že si môžete len tak nakráčať do predajne a odniesť bez zaplatenia jeden z vystavených modelov. "Naša prevencia pred krádežou je byť priateľský a zapojiť človeka do rozhovoru," hovorí Ben. Všetci zamestnanci sú podľa neho vyškolení, aby boli milí a hneď po príchode pozdravili zákazníka. To odradí väčšinou zlodejov, keďže majú na pamäti, že nezostali bez povšimnutia a sledujú ich.


14. Aj oni sú svedkami malých "Apple zázrakov".

Niekedy je práca v Apple Store skutočná otrava. A inokedy je to niečo čarovné. Zamestnanec Bruce si spomína, ako sa jednému študentovi pokazil počítač so všetkými jeho dátami. Bez finančných prostriedkov na nákup nového mal proste smolu a nemohol s tým nič spraviť. Kým ho neprekvapil neznámy muž, ktorý si vypočul jeho trápenie a nedaroval mu nový počítač za 3 500 dolárov. "Plakal od šťastia," hovorí Bruce.

zdroj: http://mentalfloss.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read