8 tipov na zlepšenie batérie na iOS 9/8

· 3 min read
8 tipov na zlepšenie batérie na iOS 9/8

Už mi to začína pripadať, že kritizujem batériu až priveľmi často, takže na dnes tieto sťažnosti vypustím a začnem rovno s podstatou. iOS 9 sa už po niekoľkých dňoch odkedy je vonku teší veľkej popularite. Veď za prvé tri dni si túto aktualizáciu stiahlo až 25% všetkých užívateľov. Tieto štatistiky môže Apple závidieť nejeden výrobca smartfónov zeleného robota ako aj konečný spotrebiteľ Androidu. Predpokladáme, že väčšina z Vás tiež nelenila a najnovší systém máte aj vy, preto si dnes ukážeme tipy na šetrenie batérie na iOS 9.

Zistite, ktoré aplikácie by ste mali používať menej

Táto funkcia je známa už z iOS 8, kedy vývojári pridali možnosť sledovať, ktorá aplikácia "papá" koľko baterky. V iOS 9 je ukazovateľ ešte prepracovanejší a konkrétne ukazuje aj to, ako dlho aplikácia beží na displeji a v pozadí. Keď teraz budete mať slabú baterku, budete vedieť, používanie ktorých aplikácií by ste mali obmedziť.

Šetrič energie

Ďalšia šikovná vec, ktorú nájdete iba v iOS 9. Už len samotným aktualizovaním systému by ste mali pridať svojmu zariadeniu jednu hodinu výdrže k dobru, no po aktivovaní "Low Power Mode" by ste mali dostať až o tri hodiny naviac. Môžete to urobiť manuálne alebo Vám to iPhone/iPad ponúkne sám, keď batéria klesne na hranicu 20%. Samozrejme sa rozprávame o obmedzeniach, a to v podobe zníženia výkonu alebo manuálnej aktualizácií mailu a podobných služieb.

Lokalizačné služby

Jedným z najväčších žrútov batérie je okrem displeja GPS a všetko s tým spojené. Choďte do Nastavenia>Súkromie>Lokalizačné Služby. Ja mám napríklad prístup aplikáciam ku polohe nastavený nasledovne.

Vypnite Wi-Fi

Toto je samozrejmosť. Uplatňuje sa tu pravidlo, keď to nepoužívate, vypnite to. Vo všeobecnosti platí, že nežerú veľa batérie, ale stále tam prebieha proces vyhľadávania zariadení okolo seba, ku ktorým sa môžu pripojiť.

Nepodstatné widgety

Widgety v notifikačnej lište sa aktualizujú zakaždým, keď sa chcete pozrieť napríklad na svoju agendu. Obmedzte tento počet na minimum. Na čo je Vám napríklad widget na hru?

Osviežovanie aplikácií

Osviežovanie aplikácií na pozadí je ďalším zo spôsobov, akým skrátiť výdrž batérie. Ja osobne mám túto funkciu vypnutú stále a nebadám, že by som ju nejako potreboval. Ak ale potrebujete niektoré aplikácie, zapnite manuálne iba tie. Túto možnosť nájdete v Nastavenia>Všeobecné>Osviežovanie aplikácií na pozadí.

Vypnite automatickú aktualizáciu

Ďalšia vec, ktorú robím hneď, ako sa stretnem s novým telefónom alebo tabletom. Vypnem automatické aktualizovanie aplikácií. Dôvodov je viac, ja to robím pre to, aby som mal lepšiu kontrolu nad tým, čo mám v telefóne, ušetril baterku a v neposlednom rade, niekedy je nová verzia horšia ako tá predchádzajúca. Urobíte tak touto cestou. Nastavenia>iTunes a App Store>Automatické sťahovania.

Znížte jas

No a zoznam zakončíme klasikou, znížte jas displeja. Toto je to najlepšie, čo môžete urobiť pre to, aby ste s iPhonom prekonali v pohode jeden deň. Telefónu (a aj sebe) pomôžete aj vtedy, keď vypnete automatický jas a reguláciu necháte na sebe.

Dúfame, že sme Vám ozrejmili niektoré postupy a aspoň niektoré z nich zavediete aj do praxe. iPhone je, podľa niektorých dokonalý telefón, ale ani zarytý fanboy nemôže nesúhlasiť s tým, že výdrž batérie je jeho (veľmi) slabým miestom.

Zdroj: mashable.com