12 faktov, ktoré zatiaľ vieme o pripravovanom Apple aute

12 faktov, ktoré zatiaľ vieme o pripravovanom Apple aute

Pokiaľ pravidelne sleduješ novinky zo sveta Apple, určite ti neunikla informácia, že táto spoločnosť údajne pracuje na výrobe vlastného auta. Tieto fámy sa šíria po internete už nejaký čas a potvrdil ich aj Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla. Podľa neho je elektrické auto od Apple "verejným tajomstvom". Poďme sa pozrieť na niekoľko základných faktov, ktoré o aute zatiaľ vieme.

1. Elektromobil od Apple by mal byť skutočnosťou v roku 2021

Podľa Wall Street Journal malo byť auto pôvodne na svete už v roku 2019. Projekt však narazil na množstvo problémov, a tak to zatiaľ vyzerá, že sa ho dočkáme až v 2021.

zdroj: bmwblog.com

2. Na projekte pracuje údajne až 1 000 ľudí.

Aspoň tak to oznámil porátl IBTimes ešte v máji tohto roku.

zdroj: pixelmedia.bg

3. Webové adresy zahrňujúce autá Apple

Kalifornská spoločnosť si už stihla zaregistrovať niekoľko webových adries vrátane Apple.car a Apple.auto.

zdroj: joj.sk

4. Vývoj prebieha v tajnej továrni v Berlíne

Podľa niektorých správ by mal hlavný vývoj auta prebiehať v tajnej továrni niekde v centre hlavného mesta Nemecka.

zdroj: akillitelefon.com

5. Ďalšie možné miesta, kde Apple pracuje na svojom aute

Iné správy naznačujú, že spoločnosť môže vyvíjať svoje auto aj na ďalších miestach. Napríklad v hlavnom meste Rakúska, priamo v Kalifornii, v meste Sunnyvale, ale aj na odkúpenom pozemku v Írsku.

zdroj: businessinsider.com

6. Vyjadrenie CEO Apple Tima Cooka

"Pri pohľade na automobil si všímam, že softvér sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou auta budúcnosti," povedal Tim Cook ešte v októbri. Nehovoril, samozrejme, o plánoch svojej spoločnosti, ale o autách všeobecne. Jeho komentáre sú však všeobecne brané ako náznaky k budúcim projektom technologického giganta.

zdroj: imore.com

7. Apple sa údajne zaujíma o batérie použité v elektrickom aute.

Firma Apple sa spojila s nemenovanou juhokórejskou spoločnosťou kvôli výrobe batérií do projektu elektrického auta. Tvrdí to spravodajský protál Etnews. Údajne má ísť o lítium-iónové akumulátory s dutým stredom.

zdroj: artstation.com

8. Vývoj softvéru na bezpilotové šoférovanie auta

Podľa portálu Bloomberg sa ale momentálne jabĺčková spoločnosť zameriava najmä na vývoj softvéru, ktorý by dokázal bezpečne šoférovať auto namiesto vodiča. Vytvorenie vlastného auta značky Apple je podľa nich viac-menej v úzadí.

zdroj: infograph.venngage.com

9. Spoločnosť už diskutovala ohľadom predpisov samoriadiacich áut

Poprední zamestnanci firmy Apple sa už stihli stretnúť s predstaviteľmi z kalifornského oddelenia motorových vozidiel, aby prediskutovali predpisy štátu ohľadom samostatne riadiacich áut.

zdroj: vr-zone.com

10. Apple už narazilo na niekoľko problémov pri spolupráci

Portál Techinsider tvrdí, že kalifornská spoločnosť ponúkla automobilkám BMW a Daimler (Mercedes-Benz) možnosť podieľať sa na vytvorení auta. Technologický gigant však v tomto prípade neuspel a obe automobilky ho odmietli.

zdroj: engadget.com

11. Niektoré zdroje ale tvrdia, že firma Apple nakoniec partnera našla

Aj keď spoločnosť u BMW a Daimler neuspela, podľa novín Frankfurter Allgemeine sa im to nakoniec podarilo s výrobcom automobilov Magna Steyr, ktorá sídli v Rakúsku. Ťažko ale povedať, do akej miery je táto správa pravdivá.

zdroj: bmwblog.com

12. Spoločnosť Apple si najala niekoľko automobilových odborníkov

Pod kalifornskou spoločnosťou údajne pracuje hneď niekoľko automobilových odborníkov napríklad aj z radov známej americkej automobilky Tesla. Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla, raz v jednom interview povedal: "Apple zo žartu nazývame aj Cintorín Tesly. Ak vám to nevyjde v Tesla Motors, idete pracovať do Apple. Nerobím si žarty."

zdroj: snopes.com


Zdroj titulnej foto: forbes.com

Zdroj: businessinsider.com