10 tipov a trikov, ako hrať Pokémon GO

· 3 min read
10 tipov a trikov, ako hrať Pokémon GO

Hra Pokémon GO sa stala v posledných týždňoch megatrendom, ktorému podľahla väčšina mladých, ale aj starších. Aby sme ti spríjemnili hranie, ponúkame ti 10 tipov a trikov, aby si túto hru hral "like a boss".

Zdroj: www.wsj.com

1. Hrajte v skupinkách

Pokémoni sa objavujú na tých istých miestach. Nie je to dané tým, kde bývaš, ale tým, ako rozhodli vývojári. Zväčša sú to verejné priestranstvá, napríklad parky. Spravidla platí, že ak sa objaví nejaký rare pokémon tvojmu parťákovi, je veľká šanca, že sa na tom istom mieste alebo niekde v okolí objaví ďalší.
V skupinkách sa predsa len loví lepšie a viac sa pri tom zabavíte. Existuje mnoho komunít, už aj u nás na Slovensku či v Čechách, ktoré sa pravidelne dohadujú na takýchto akciách.

2. Nechaj si vyhľadávať pokémonov nablízku

Ak máš otvorenú mapu, dole vpravo si môžeš všimnúť záložku, kde sa nachádzajú traja pokémoni. Ak na to klikneš, vyhľadajú sa najbližší pokémoni.

3. Hľadaj chvejúce sa listy

Ak si ešte len začiatočník a nevieš, kde máš hľadať, najjednoduchšie bude, ak budeš len chodiť a skúmať. Ak by si náhodou narazil na chvejúce sa listy na mape, podíď bližšie k nim. Je totižto veľká pravdepodobnosť, že tu bude pokémon.

Zdroj: www.dragonblogger.com

4. Šetri batériu vypnutím AR módu

Aby si šetril aj svoju externú batériu, bolo by fajn, keby si vypol AR mód, ktorý tvoju batériu dosť vyčerpáva. Môžeš tak urobiť, keď máš zapnutý foťák. Nájdeš tam slider, vďaka ktorému si môžeš AR mód vypnúť.

5. Zbieraj bonusové body

Dá sa povedať, že body zbieraš prakticky počas celej hry skoro za všetko. Avšak sú tu určité aktivity, vďaka ktorým dostaneš viacej bodov než zvyčajne.

Zachytenie pokémona: 100 XP

“Nice” capture: 10 XP

“Great” capture 50 XP

“Excellent” capture: 100 XP

Curveball capture: 10 XP

2km egg hatch: 200 XP

5km egg hatch: 500 XP

10km egg hatch: 1,000 XP

Vyvinutie nového pokémona: 500 XP

Nájdenie nového pokémona: 500 XP

Navštívenie Pokéstops: 50 alebo 100 XP

6. Nechaj si priniesť pokémonov

Ak si lenivý, môžeš využiť Pokéstops. Slúži hlavne na to, že ak je pokémon ďaleko, môžeš jednoducho ťuknúť na pokébal, vybrať Items a odtiaľ už len vyberieš PokéStops. To automaticky doručí pokémona k tebe.

Zdroj: qz.com

7. Načasuj si hodenie Pokéballu

Teraz, keď sme ťa nadopovali teóriou, je načase využiť ju v praxi. Keď začneš chytať nejakých pokémonov a podržíš svoj prst na pokéballe, uvidíš stále sa zmenšujúci pokéball. Pokéball hoď, až keď bude kruh čo najmenší, a snaž sa trafiť do stredu pokémona. Týmto získaš nielen väčšiu šancu, že pokémona chytíš, ale taktiež dostaneš aj o trošičku viac bodov.

8. Hraj aj počas cestovania

Hráči objavili aj celkom pekný "hack". Ak cestuješ rýchlosťou väčšou ako 15 km/h, pokémoni sa objavujú aj okolo teba. Využi to na bonusové body.

9. Zbieraj všetko pre bonusové body

Za každého pokémona, ktorého chytíš, dostaneš body. Body môžu byť užitočné napríklad na rýchlejšie level-upovanie.

10. Používaj Lucky Eggs pre dvojnásobné XP

Počas svojho hrania môžeš získať Lucky Eggs. Tie môžeš napríklad použiť pri vyvíjaní nového pokémona. Ak aktivuješ pri vyvíjaní Lucky Eggs, namiesto 500 XP dostaneš 1 000 XP.


Zdroj titulnej foto: thecreatorsproject.vice.com
**Zdroj: iphonehacks.com**