10 skladieb, ktoré inšpirovali Steva Jobsa + darček

· 2 min read
10 skladieb, ktoré inšpirovali Steva Jobsa + darček

Hudba je fascinujúca vec. Dokáže aktivovať a stimulovať rôzne časti nášho mozgu. Pomocou špecifických skladieb vieme "naprogramovať" náš mozog na konkrétnu myšlienkovú vlnu alebo pochod. Tieto informácie vedel a využíval aj Steve Jobs.

Ešte počas života nám Steve pri predstavovaní produktov chtiac či nechtiac predstavil svoje obľúbené skladby. Keďže Jobs využíval meditáciu ako prostriedok pre dosiahnutie stavu kreativity, je viac než len isté, že počúvaním určitých skladieb chcel dosiahnuť podobný zážitok.

Prinášame vám zoznam ikonických pesničiek, ktoré inšpirovali Steva Jobsa a môžu inšpirovať aj vás.
(na konci článku vás čaká prekvapenie)


1. Imagine (John Lennon)


Steve veril, že jeho produkty dokážu zmeniť svet k lepšiemu. Nie je žiadnym prekvapením, že sa nechal inšpirovať práve týmto veľdielom, v ktorom sa o lepšom svete spieva.


2. Hard Headed Woman (Cat Stevens)


Táto skladba pravdepodobne odzrkadľuje vzťah k jeho manželke Laurene Poweel Jobsovej. Symbolizuje emóciu podpory a rešpektu, ktorý voči nej prechovával.


3. Highway 61 Revisited (Bob Dylan)


Táto rýchla ironická skladba skvele odzrkadľuje humor, ktorý Steve využíval pri prezentovaní svojich produktov.


4. The Goldberg Variations (J. S. Bach)


Steve Jobs a J. S. Bach mali minimálne jednu spoločnú vlastnosť. Obaja boli známi svojou schopnosťou dosiahnuť takmer dokonalú jednoduchosť svojho diela, napriek tomu, že sa zaoberali zložitou technológiou alebo melódiou.


5. Truckin (The Grateful Dead)


Ako väčšina riaditeľov spoločností, aj Steve chodieval na rôzne business cesty a stretnutia. Táto pesnička mohla Jobsa inšpirovať práve počas dlhých ciest a pripomínať mu, aby ostal kreatívny aj v takýchto situáciách.


6. Late for the Sky (Jackson Browne)


Pieseň s hlbokou myšlienkou hovorí o stratených príležitostiach inšpiruje k plnohodnotnému a hlavne využitému životu. Je možné, že táto pieseň pomáhala nájsť Jobsovi stratenú rovnováhu v ťažkých časoch.


7. Blue in Green (Miles Davis)


Klasická skladba od jedného z najlepších jazzových trubkárov sa skvele hodí k prečisteniu a upokojeniu mysle po dlhom a náročnom dni.


8. Beast of Burden (The Rolling Stones)


Napriek vonkajšiemu nátlaku je nevyhnutné ostať samým sebou. Toto je hlavná myšlienka klasickej piesne od skupiny The Rolling Stones.


9. Won’t Get Fooled Again (The Who)


Ako každý, aj Steve robil vo svojom živote a kariére chyby. Nikdy však nespravil rovnakú chybu dvakrát. "Už sa nenechám zmiasť" je slovenský preklad názvu tejto piesne a pokojne ju možno použiť ako príklad stratégie, ktorú Steve praktikoval.


10. Blowin' in the Wind (Peter, Paul & Mary)


Pokiaľ skladba Imagine od Lennona reprezentovala svet, ktorý si Steve želal vybudovať, táto skladba (pôvodne napísaná Bobom Dylanom) hovorí o záležitostiach, ktoré je stále potrebné dokončiť.


Keďže sa blížia Vianoce, redakcia ThinkApple si pre vás pripravila malé prekvapenie. Konkrétne ide o playlist skladieb, ktoré boli spomínané v článku. Playlist je dostupný cez Apple Music a cez YouTube.

link na Apple Music playlist ->10 skladieb, ktoré inšpirovali Steve-a Jobsa

link na YouTube playlist -> 10 skladieb, ktoré inšpirovali Steve-a Jobsa

zdroj: inc.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read