10 prekvapujúcich faktov o Stevovi Wozniakovi

10 prekvapujúcich faktov o Stevovi Wozniakovi

Ako dobre poznáte spoluzakladateľa Applu Steva Wozniaka? Dnes vám prinášame 10 prekvapujúcich faktov o spoluzakladateľovi spoločnosti Apple, ktoré vás môžu prekvapiť.

Wozniakovi, alebo Wozovi sa pripisuje zásluha za uvedenie počítačov do domácností a za spustenie revolúcie v oblasti osobných počítačov. Sám navrhol a zostrojil počítače Apple I a Apple II, pre Apple pracoval do roku 1985. Neskôr pracoval ako učiteľ a venoval sa charitatívnym akciám v oblasti školstva.

1. Keď Woz v roku 1981 pilotoval lietadlo, ktoré havarovalo krátko po štarte tak stratil pamäť, a nepamätal si tak haváriu a čas strávený v nemocnici po havárii. Našťastie sa však zotavil z amnézie.

2. Woz získal celkovo 11 čestných titulov z inžinierstva.

3. Stevova spoločnosť CL 9 v roku 1987 vyvinula prvé univerzálne diaľkové ovládanie s názvom CORE. Spoločnosť pôsobila v rokoch 1985 až 1988.

ktronicslc.com

4. Woz je členom Segway tímu Silicon Valley Aftershocks. Segway si so sebou berie takmer všade.

5. Je štyrikrát ženatý, jeho posledná manželka sa volá Janet Hill.

6. Ulica v San Jose sa na jeho počesť nazýva Woz Way, vďaka jeho príspevku pre múzeum v tomto meste.

bayimages.net

7. Woz účinkoval v jednej časti štvrtej série populárneho seriálu Teória Veľkého Tresku.

8. V roku 2009 sa Woz zúčastnil 8. série súťaže Dancing with the Stars. V priebehu tejto súťaže sa však sa zranil. Napriek svojim pôsobivým tanečným pohybom sériu nevyhral. (Môžte vidieť na videu nižšie)

9. V deväťdesiatych rokoch Woz poslal toľko záznamov o najvyššom skóre v Tetrise, že ich časopis Nintendo Power nakoniec odmietol vytlačiť. Woza to však neodradilo, a začal ich posielať pod menom "Evets Kainzow". Šikovné nemyslíte?

10. V roku 1971 sa Woz ako "hippie" údajne na krátko objavil vo filme "Vanishing Point". On sám však túto informáciu poprel.

Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com
Zdroj: macworld.co.uk