10 nevydarených produktov od Apple, o ktorých ste nepočuli

 1. Apple Lisa

Tento projekt by vám niečo mohol vravieť. Bol spomínaný aj vo filme jOBS, či v Jobsovej biografii. Projekt Lisa sa stvoril práve v jeho hlave. Tento projekt mal spôsobiť revolúciu v IT. V roku 1982 bol Jobs odvolaný z projektu práve kvôli svojim typickým vlastnostiam ako dôraz na detail v každej jednej aplikácii. Po odvolaní sa Jobs svojvoľne pripojil k inému projektu, a to projektu Macintosh, ktorý sa nakoniec stal prevratným, a v podstate všetky dnešné Macy sú jeho potomkom.

The Ghost Logo

 1. QuickTake
  Áno, aj Apple vyrábal fotoaparáty. Teda, aspoň sa o to pokúšal. V roku 1997 Apple uviedol na trh 3 druhy fotoaparátu pod názvom Apple QuickTake. Všetky druhy (QuickTake 100, 150, 200) mali rozlíšenie 640 x 480 pixlov (0.3 Mpx) a stáli od 600 až po 749 USD.

The Ghost Logo

 1. Myš „Hockey Puck”
  Medzi začiatkami výroby doplnkov pre macy je aj táto nevydarená myš nazývaná aj „Hockey Puck” kvôli jej tvaru, ktorý sa veľmi podobá na puk. Od roku 1998 bola súčasťou počítaču iMac G3 a všetkých dva roky po tom nasledujúcich stolových počítačov.

The Ghost Logo

 1. Apple Bandai Pippin
  Apple sa na trh snažil preraziť už mnohokrát rôznymi novinkami, no nájdu sa prípady, kedy im to proste nevyjde. Jedným z príkladov je herná konzola. Vyrábala ju firma japonská firma Bandai. Bežala na platforme od Apple „Pippin”, ktorá bola založená na platforme Macintosh. Bandai vyrobilo 100 000 konzol, avšak predaných bolo len niečo okolo 42 000.

The Ghost Logo

 1. Newton Massage Pad
  O tomto zariadení môžeme hovoriť ako o akomsi predchodcovi dnešného iPhonu. V tej dobe sa tieto zariadenia nazývali ako PDA (personal digital assistant). Apple ho začal vyrábať v roku 1993 a vyrobil niekoľko sérií, dokonca aj s klávesnicou.

The Ghost Logo

 1. Apple III
  Jeden z najneúspešnejších projektov Apple. Bol v podstate prvým osobným počítačom, ktorý vyrobili. Jeho predchodcu Apple II navrhol spoluzakladateľ Steve Wozniak. S cenovkou 3500 USD však nemohol uspieť, keďže sa v tej dobe dal kúpiť počítač s podobnými parametrami za omnoho nižšie sumy.

The Ghost Logo

 1. PowerMac G4 Cube
  Počítač predávaný okolo roku 2000 bol takisto veľmi neúspešný. Problémom neúspechu bol znova pomer ceny (1799 USD) a výkonu, keďže sa za omnoho menšie peniaze dali kúpiť aj výkonnejšie počítače.

The Ghost Logo

 1. Macintosh TV
  Apple sa snažil preraziť aj medzi televízormi. V roku 1994 vyrobil CRT televízor zo 14 palcovým monitorom, ktorý im vyrobila firma SONY. Systém bežal na základnej platforme Macintosh. Bolo vyrobených len 10 000 kusov.

The Ghost Logo

 1. eWorld
  eWorld bola služba od Apple poskytovaná v rokoch 1994-96. Apple eWorld bol na svoju dobu považovaný za veľmi moderný nástroj. Služba bola dostupná len na Macintoshoch. Hoci boli plánované aj PC verzie služby, kvôli neúspechu, za ktorý mohla znova cenovka (15USD na deň) sa projekt skončil.

The Ghost Logo

 1. Motorola Rokr
  Ako už z názvu zistíte, Motorola Rokr nebol tak celkom projekt Applu. Motorola Rokr bola séria mobilných telefónov od spoločnosti Motorola. Do tohto zariadenia ako do prvého mobilného zariadenia bol integrovaný iTunes. Hudobný prehrávač dokonca obsahoval aj iTunes Music Store.

The Ghost Logo

Denis Rábek

Denis Rábek