8 najzaujímavejších faktov z histórie iPhonov

· 3 min read
8 najzaujímavejších faktov z histórie iPhonov

8 rokov ubehlo od predstavenia zariadenia, ktoré zmenilo všetky pravidlá a trendy. Dnes ho používa asi miliarda ľudí žijúcich, dovolenkujúcich alebo pracujúcich na všetkých kontinentoch Zeme. Ak aj vy patríte k majiteľom tejto žijúcej legendy, rozhodne by ste mali poznať nasledujúcich 8 faktov z jeho histórie. Z histórie najúspešnejšieho multifunkčného zariadenia na svete - iPhonu.

#Pôvodne to mal byť tablet
Napriek tomu, že prvý iPad bol verejnosti predstavený až o niekoľko rokov neskôr, firma Apple sa pôvodne zamerala práve na výrobu tabletu. Keď Steve Jobs videl všetky funkcie, ktorými mal disponovať, rozhodol sa vtesnať ich do mobilu. Voilà.

Mobil sa predáva najlepšie
iMac, Macbook, iPod, iPad, Apple Watch a všetky ostatné jablčné zariadenia nemajú ani dohromady také percento predajnosti ako iPhone. Ten tvorí takmer 7O % profitu Apple.

Šťastná hodinka iPhonu je 9:41
Tento čas môžete vidieť takmer v každej Apple reklame a nie je to náhoda. Konferencie sú totiž naplánované tak, aby predstavenie iPhonu vyšlo na približne 40. minútu. Organizátori však vedeli, že to nevyjde úplne presne, a tak v snahe použiť v reklame reálny čas, v ktorom predstavenie prebehne, nastavili iPhone na 9:41.

Prvý iPhone mohol mať zahnutý displej
Asi 7 rokov pred tým, než Samsung prišiel s touto „novinkou“, sa vývojári Apple pohrávali s myšlienkou zahnutého displeja. Ten by však bol pre spoločnosť v tej dobe príliš nákladný, a tak (chvalabohu) zvíťazila elegantná pragmatickosť. Veď uznajte sami...

iPhone funguje vďaka procesoru od Samsungu
Napriek tomu, že sú títo giganti prirodzenými rivalmi, v mnohých oblastiach sú jeden od druhého závislí. A napriek tomu, že sa firma Apple už niekoľkokrát pokúsila prísť s vlastným procesorom, ten od Samsungu nakoniec vždy zvíťazil.

Najdrahšou súčasťou dnešných iPhonov je Retina displej
Apple, prirodzene, drží pravú cenu jednotlivých komponentov pod ťažkým zámkom, no známe je, že najdrahší diel je Retina displej. Ten stojí 45 $ vo veľkosti pre iPhone 6 a 52 $ pre iPhone 6 Plus. V poradí druhým najdrahším komponentom sú zrejme bezdrôtové čipy* Qualcomm*.

Tím, ktorý pracoval na iPhone, pozostával z najväčších odborníkov. Ich mená však firma Apple držala v tajnosti
Scott Forstall bol muž, ktorý mal za úlohu zostaviť skupinu pracujúcu na novom zariadení, no v tej sa nemohol ocitnúť nikto „zvonku“.

Pôvodným majiteľom označenia iPhone nebol Apple
Tento názov pripadal počítačovej firme Cisco zameranej na rôzne sieťové prvky. Po tom, ako firma Apple napriek tejto skutočnosti v roku 2007 predstavila svoj prvý iPhone, prisľúbila spoločnosti Cisco možnú spoluprácu ako výmenu za ich „značku“. Plody tejto spolupráce (ak nejaká vôbec prebehla) však nie sú známe.

zdroj: www.networkworld.com