10 najpopulárnejších produktov v histórii Apple

· 3 min read
10 najpopulárnejších produktov v histórii Apple

Hoci spoluzakladateľ Apple Steve Jobs nikdy neštudoval techniku na univerzite, jednoznačne patril medzi najkreatívnejších ľudí v dnešnom svete plnom technológií. Sám stál pri zrode mnohých revolučných produktov. Tu je top 10 najpopulárnejších produktov.

10. Apple II

Zdroj: oldcomputers.net

Písal sa rok 1977, keď firma Apple Computers prichádza s prvým 8-bitovým počítačom, ktorý bežal na 1MHz, 4 KB RAM a mal kazetový prehrávač. Počítač bol mimoriadne obľúbený medzi domácimi užívateľmi.

9. Mac

Zdroj: toastbucket.com

  1. januára 1984 na trh uviedli prvý Macintosh s 128 KB pamäte. Bol to prvý osobný počítač s grafickým rozhraním (GUI), čo bolo revolučné, a mal aj myš.
8. IMac

Zdroj: theregister.co.uk

V roku 1998 predstavil Steve Jobs iMac, osobný počítač typu "všetko v jednom". IMac prispel k opätovnému záujmu o produkty Apple. Práve s iMacom firma Apple predstavila a vysvetlila význam písmena "i" v slove iMac.

7. Prvý iPod

Zdroj: engadget.com

Prvý iPod bol predstavený 23. októbra 2001. Bol kompatibilný iba s počítačmi Mac, jeho batéria mala desaťhodinovú výdrž a miesto až pre 1 000 pesničiek.

6. Mac OS X

Zdroj: wikipedia.org

Mac OS X je operačný systém, ktorý bol prvýkrát komerčne sprístupnený v roku 2001. Ovláda sa rýchlejšie a jednoduchšie ako Windows od Microsoftu.

5. MacBook Air

Zdroj: apple.com

Veľa počítačových spoločností sa pokúsilo okopírovať ultratenký dizajn MacBooku Air, ktorý má Apple patentovaný.

4. IPad

Zdroj: iosguides.net

  1. januára 2010 Steve Jobs predstavil ďalší revolučný produkt, a to iPad. Nazývaný aj ako nadmerný iPhone s 9.7-palcovým farebným LCD displejom.
3. IOS App Store

Zdroj: appleinsider.com

App Store, obchod s aplikáciami na operačný systém iOS a Mac OS X, bol spustený 10. júla 2008. V júli prekročil Apple spolu s App Store ďalší medzník, 15 biliónov stiahnutí viac ako 500 000 aplikácií.

2. ITunes

Zdroj: chromegeek.com

ITunes, aplikácia na prehrávanie a spracovanie hudobných súborov, bola opäť predstavená Stevom Jobsom v januári 2001.

1. IPhone

Zdroj: thetipsguru.com

Nikoho neprekvapí, že na prvom mieste je iPhone. Prvý uzrel svetlo sveta v roku 2007. Odvtedy sa predala už viac ako miliarda iPhonov a na nový sa už môžeme tešiť na jeseň tohto roka.


Zdroj: themost10.com

Zdroj titulnej foto: boomsbeat.com