10 Najpodivnejších emojis a ich skutočný význam

10 Najpodivnejších emojis a ich skutočný význam

V dnešnej ére modernej komunikácie sa emojis stali takmer všadeprítomnými. Napriek tomu ako sú rozšírené, stále existuje dosť emoji, ktorých skutočný význam mnoho ľudí nepozná. Dnes vám prinášame 10 najpodivnejších emoji a ich skutočný význam:

Kaktus?
idropnews.com

Ak by ste mali hádať, pravdepodobne by ste hádali kaktus, že? No nie je to kaktus. Je to vlastne "dekorácia borovice", ktorá sa zvyčajne zobrazuje okolo japonského nového roka.

Tulipán?
idropnews.com

Toto nie je tulipán alebo silueta účesu 90. rokov. Je to odznak s menom (aj keď to stále nevysvetľuje špicaté rohy).

Snehové gule na pšeničnom poli?
idropnews.com

V tomto emoji ide vlastne o ryžové knedle, ktoré majú reprezentovať slávnosť sledovania mesiaca, kedy v japonsku prebieha obdobie žatvy.

Dezert?
idropnews.com

Fanúšikovia japonskej kuchyne budú tento pokrm pravdepodobne poznať, je to Kamaboko, typ japonského rybacieho koláča.

Burger King?
idropnews.com

Toto emoji sa na prvý pohľad javí ako skratka pre podnik Burger King, má však v skutočnosti predstavovať banku.

Prečo až dve nemocnice?
idropnews.com

Na prvý pohľad môže toto emoji vyzerať ako nemocnica (hoci to nevysvetľuje, prečo má jedno z nich nad sebou srdce), no emoji pre nemocnicu už existuje. Dve budovy s písmenom H sú v skutočnosti hotely - to so srdcom predstavuje "love hotel". Emoji pre nemocnicu vyzerá takto:
emoji.uk

Sídlo zloduchov?
idropnews.com

Táto budova s tajomným logom v skutočnosti nie je domov pre nejaký gang. Je to japonská pošta, a jej logo predstavuje poštovú známku.

Hlava z Veľkonočného ostrova?
idropnews.com

Napriek tomu, že emoji vyzerá ako hlava z Veľkonočného ostrova (známa ako Moai), nieje tomu tak. V skutočnosti predstavuje sochu Moyai, ktorá sa nachádza v Tokiu.

Hnedá ryžová guľa s morskými riasami?
idropnews.com

Na prvý pohľad toto emoji vyzerá ako hnedá ryžová guľa zabalená s nori (jedlé morské riasy). V skutočnosti reprezentuje ryžový cracker, ktorý sa často je v Japonsku spolu so zeleným čajom. Zelená časť sú vlastne morské riasy. Takže prvý dojem nieje až tak ďaleko k realite.

Viacero "potiacich sa" emoji?
idropnews.com

Zatiaľ čo už máme aj plačúce emoji, tieto tri majú odlišné významy. Prvé emoji je vlastne "sklamaná, ale uľavená tvár", druhé je "tvár so studeným potom" a posledné je "usmievavá tvár s otvorenými ústami a studeným potom".

Zdroj titulnej foto: szifon.com
Zdroj: idropnews.com