10 najlepších aplikácií pre Google Cardboard (2. časť)

· 3 min read
10 najlepších aplikácií pre Google Cardboard (2. časť)

Virtuálna realita je stále viac a viac populárna. Veď kto by sa nechcel nasadením jedných okuliarov dostať do iného sveta a zažívať nové dobrodružstvá? Práve z tohto dôvodu sa stali veľmi obľúbené okuliare pre virtuálnu realitu ako napríklad Oculus Rift. Dať 350 eur za jedny VR okuliare však nie je práve málo, a tak bolo vlastniť ich skôr rarita. Až kým neprišiel Google s perfektným nápadom menom Google Cardboard. Zostrojil kartónové okuliare na 3D realitu, ktoré stoja len pár eur. Vložíte do nich mobil a pomocou špeciálnych aplikácií môžete prežívať podobné zážitky ako pri spomínaných prístrojoch za stovky eur. My sme sa rozhodli predstaviť vám 10 najlepších hier na Google Cardboard. Pokiaľ ešte tieto papierové okuliare nemáte, môžete si ich zakúpiť na tomto odkaze, poprípade skúste popozerať bazoš :).


FastHit VR

Hra Fasthit VR je určená pre všetkých milovníkov zbraní a strieľania. Vžijete sa do kože strelca s brokovnicou v ruke a vašou úlohou je zostreliť čo najviac terčov v okolí. Tie sú samozrejme v rôznej vzdialenosti a niektoré sa dokonca pohybujú, takže táto úloha rozhodne nebude jednoduchá. Aby hra nebola monotónna, autori si pre nás pripravili 17 unikátnych prostredí, v ktorých môžete terče triafať a 45 rôzne náročných levelov. Tak čo, akí ste dobrí strelci?
FastHit VR
Stiahnuť z App Store za 0,99$

Sisters: A Virtual Reality Ghost Story

Teraz tu máme niečo pre každého, kto sa rád bojí. Sisters nie je tak úplne hra. Jedná sa skôr o 3D film, v ktorom sa môžete rozhliadať do všetkých strán. Hra však reaguje na to, kam sa pozeráte a podľa toho sa príbeh ďalej odvíja. A verte mi, ak si príbeh pozriete v noci, so slúchadlami na ušiach, radšej sa nebudete pozerať nikde! Príbeh sa točí okolo dievčaťa a jej handrovej bábiky, no nehľadajte tu nejaký hlboký dej. Cieľom autorov bolo čo najviac vystrašiť diváka.
Sisters: A Virtual Reality Ghost Story
Stiahnuť z App Store zadarmo

FOV2GO Tales From the Minus Lab

Dej ďalšej hry určenej pre Google Cardboard s dlhým menom FOV2GO Tales From the Minus Lab sa odohráva v zaujímavom laboratóriu. Hráte za malého lietajúceho človiečika a vašou úlohou je... Vy vlastne žiadnu úlohu nemáte. Celá hra je len o lietaní po miestnosti a pozeraní predmetov. Aj napriek tomu však nemôžeme povedať, že by hra bola nudná, pretože celé laborátórium je spracované naozaj nádherne. Je vidno, že si s ním autori dali kopec práce, a tak bude objavovanie nových miest rozhodne zábava, aj keď po chvíli prestane baviť.
FOV2GO Tales From the Minus Lab
Stiahnuť z App Store zadarmo

Froggy VR

Zaujímalo vás niekedy, aké je to byť žabou? Skákať si veselo po svete a kvákať na všetky strany? V hre Froggy VR si zahráte za obyčajnú žabu. Nemáte v nej síce veľa možností, pretože celý čas vám hra určuje kam a čo musíte spraviť, aj napriek tomu sa však nudiť nebudete. Príbeh sa točí okolo žabiaka, ktorý si pokojne skákal popri močiari a lovil muchy, keď odrazu zbadal krásnu žabu. Tú však unieslo akési veľké zviera a vašou úlohou je čo najskôr ju zachrániť! Čaká na vás zaujímavé žabie dobrodružstvo! Hor sa do toho!
Froggy VR
Stiahnuť z App Store zadarmo

Proton Pulse

Snáď každý si ešte pamätá na klasické Brick-Breaking hry, v ktorej ste mali za úlohu odrážať doskou guličku tak, aby ste zničili všetky tehličky pred vami. Dnes nájdeme množstvo podobných hier, ktoré autori previedli do dnešnej doby. Myslím si však, že niečo ako Proton Pulse zatiaľ ešte nespravil nikto. Na túto klasickú hru sa vďaka nej pozriete z úplne novej perspektívy. Vašou úlohou je samozrejme odrážať svetielkujúcu guličku a zničiť všetky tehličky. Podarí sa vám to?
Proton Pulse
Stiahnuť z App Store za 2,99$