10 najlepších aplikácií pre Google Cardboard (1. časť)

· 3 min read
10 najlepších aplikácií pre Google Cardboard (1. časť)

Virtuálna realita je stále viac a viac populárna. Veď kto by sa nechcel nasadením jedných okuliarov dostať do iného sveta a zažívať nové dobrodružstvá? Práve z tohto dôvodu sa stali veľmi obľúbené okuliare pre virtuálnu realitu ako napríklad Oculus Rift. Dať 350 eur za jedny VR okuliare však nie je práve málo, a tak bolo vlastniť ich skôr rarita. Až kým neprišiel Google s perfektným nápadom menom Google Cardboard. Zostrojil kartónové okuliare na 3D realitu, ktoré stoja len pár eur. Vložíte do nich mobil a pomocou špeciálnych aplikácií môžete prežívať podobné zážitky ako pri spomínaných prístrojoch za stovky eur. My sme sa rozhodli predstaviť vám 10 najlepších hier na Google Cardboard. Pokiaľ ešte tieto papierové okuliare nemáte, môžete si ich zakúpiť na tomto odkaze, poprípade skúste popozerať bazoš :).


Dive city Rollercoaster

Dive City Rollercoaster je pravdepodobne najobľúbenejšia aplikácia pre Google Cardboard. Po spustení a nasadení kartónových okuliarov na hlavu sa ocitnete na virtuálnej horskej dráhe. Dráha je samozrejme dlhá a plná adrenalínových úsekov, takže sa nemusíte báť toho, že by ste sa nudili. Hru však nemôžete nijako ovládať. Jediné, čo viete robiť, je otáčať hlavou do strán. Aj tak však ide o perfektnú aplikáciu, ktorú musíte vyskúšať!
Dive city Rollercoaster
Stiahnuť z App Store zadarmo

Moorente

Ďalšia hra pre Google Cardboard vás pre zmenu prenesie do prírody. Pred vami sa týči niekoľko stromov, húštin trávy a priamo pred očami vám poletujú kačky. Áno, hra Moorente je práve o lovení týchto kačiek. Otáčaním hlavy sa budete snažiť zamieriť na jednotlivé poletujúce vtáky a čo najviac ich zostreliť. Aplikácia je vyvinutá nemeckými vývojármi a musíme povedať, že odviedli skutočne dobrú prácu. Neodporúčame milovníkom zvierat!
Moorente
Stiahnuť z App Store zadarmo

The Height

Rýchle nohy, silné ruky a ďaleké skoky. Áno, hovoríme o parkoute. Aj hra s touto tematikou už vyšla na Google Cardboard a všetci milovníci parkouru a freerunu si ju môžu zahrať. Vašou úlohou je bežať, liezť a skákať po rôznych futuristických leveloch, pričom musíte zbierať predmety roztrúsené po svete, aby ste ukončili jednotlivé levely. The Height je jedna z prvých aplikácií určených aj pre ďalšie zariadenia, s ktorými si môžete za pomoci smartphonu užiť virtuálnu realitu – Durovis Dive a Open Dive.
The Height
Stiahnuť z App Store zadarmo

Dive Zombie

A teraz niečo pre milovníkov hororov a FPS hier. Každý fanúšik hier a filmov so zombíkmi už určite rozmýšľal, aké by to bolo, keby skutočne vypukla zombie apokalypsa. Teraz si to môžete aspoň pomocou Google Cardboard vyskúšať. Hra vás prenesie do sveta plného zombíkov a vašou úlohou je zachrániť mesto pred inváziou živých mŕtvol. To dokážete jedine uhýbaním sa ich útokov a sústavným strieľaním jedného po druhom. Dokázali by ste prežiť?
Dive Zombie
Stiahnuť z App Store zadarmo

Virtual Kaiju 3D

Túžili ste sa niekedy stať obrovskou príšerou, ktorá si bude slobodne pobehovať po meste, dupať po budovách, akoby to boli malé hračky a helikoptéry chytať do rúk ako muchy? Máte sklony k ničeniu a túžite vidieť pod svojimi nohami horiace mesto zrovnané so zemou? Ak áno, možno by ste mali navštíviť odbornú pomoc :) , poprípade si aspoň zahrajte hru Virtual Kaiju 3D, v ktorej sa vžijete do kože veľkého monštra, ktoré sa z nudy rozhodlo zničiť mieste veľkomesto.
Virtual Kaiju 3D
Stiahnuť z App Store za 0,99$