10 dôvodov, prečo si kúpiť MacBook 2016

10 dôvodov, prečo si kúpiť MacBook 2016

Neviete si rady s kúpou nového notebooku? Žiaden problém, máme pre vás 10 dôvodov, prečo by ste mali uvažovať o kúpe 12" MacBooku Retina 2016.

Žiadny hluk ventilátora

Apple prináša úžasnú novinku pre chladenie 12" MacBooku. Možno to niektorých zaskočí, ale ventilátory v tomto notebooku nie sú. Už vás nebudú rušiť pri nahrávaní, dokonca ani pri namáhavom vyťažení. Táto inovácia je vhodná hlavne pre tých, ktorí potrebujú mať pri nahrávaní úplné ticho, keďže mikrofón je zabudovaný v samotnom notebooku. Samozrejme, zvýši sa tým aj komfort pri práci.

Riešenie jedným káblom

Keďže 12" MacBook dokáže pracovať s rozlíšením 4K pri 30 Hz, má práve pre toto možnosť napojiť obrazovku, ako napríklad LG 27UD88-W 4K monitor.
Externý monitor sa pripája do notebooku pomocou USB-C konektora. Tento konektor nielenže prenáša obraz medzi jednotlivými obrazovkami, ale dokonca samotný notebook aj nabíja.

Zdroj: 9to5mac.com

Jednoduché nabíjanie externými baterkami

Veľmi dobre poznáme, keď sa nám notebook vybije v tú najnevhodnejšiu chvíľu. S MacBookom budete mať o starosť menej. Vďaka už spomenutému USB-C dokáže čerpať elektrickú energiu priamo z externých bateriek. Skrátka, keď ráno odchádzate z domu, hodíte si do tašky jednu alebo dve baterky a ste zásobený na celý deň. Anker PowerCore+ 20100 je perfektným príkladom na externé baterky. Umožňuje pripojenie USB-C a má dostatok kapacity, aby zásobil šťavou váš MacBook od 0 % po 100 %, a ešte vám aj niečo v baterke zostane.

Exportuj a edituj 4K videá rýchlejšie

S Final Cut Pro X je neuveriteľne ľahké exportovať videá, dokonca aj tie, ktoré boli natočené v 4K. Je naozaj pozoruhodné, že taký "slabý" stroj zvláda aj náročnejšie operácie s takou ľahkosťou a rýchlosťou.

QuickSync Video zvláda exportovanie projektov ako hračku, za použitia Final Cut Pro Faster Encode. Ak často upravujete videá na vašom MacBooku a používate Final Cut Pro X, budete unesení, ako rýchlo dokáže MacBook exportovať tieto videá.

Zdroj: apple.com
Nízky profil a malá váha

Všetci vieme, že Apple zachádza až do extrémov, čo sa týka vzhľadu a váhy. Myslíme to v dobrom slova zmysle, samozrejme, pretože je neuveriteľné, ako dokážu vyrobiť taký ľahký, tenký a zároveň krásny notebook. Dokážete ho v jednej ruke držať a druhou písať. Práca s ním je jedna radosť a prenášať ho vám nebude robiť žiaden problém.

Dokonalá kvalita spracovania

Keďže ľahká váha a nízky profil dominujú novému MacBooku, budete si asi myslieť, že kvalita spracovania zaostáva. Radi vás vyvedieme z tohto veľkého omylu. 12" MacBook Retina 2016 sa pýši použitím kvalitných materiálov. Telo notebooku, vyrobené z hliníka, je naozaj pevné, mocné a pripravené na každodenné používanie.

Samozrejme, musíme brať ohľad na to, že tento notebook nie je postavený na outdoorové podmienky a nikdy nepríde nazmar zakúpiť obal. Obaly na MacBooky zoženiete dnes už prakticky všade. Je mnoho variantov spracovania takýchto obalov a niektoré naozaj stoja za to, aby ste si skrášlili váš MacBook, ale v prvom rade, aby ste mu dodali ochranu.

Zdroj: 9to5mac.com

Reproduktory

Prekvapivo, reproduktory nového Macbooku sú naozaj hlasné a ich zvuk je úplne čistý. Mriežka reproduktora decentne lemuje priestor medzi klávesnicou a monitorom. MacBook obsahuje aj 3.5 mm jack, ale myslíme si, že po prvom prehratí pesničky cez reproduktory slúchadlá už nikdy nezapojíte. Zvuk je naozaj čistý a dostatočne hlasný na veľkosť samotného notebooku.

Výkon procesora

Malý, ale silný. Tento notebook disponuje procesormi m3, m5 a m7 od Intel Core. Výber procesora závisí od náročnosti, ktorú si vaša práca vyžaduje. Pokiaľ kupujete notebook s cieľom každodenného používania, ale chcete si dopriať výkon, tak procesor m5 je pre vás ideálny. Žiadna operácia na tomto notebooku vás nezaskočí.

Retina displej

S Retina displejom sme sa už stretli pri predchádzajúcich modeloch MacBookov. Oslňuje nádhernými a čistými farbami, jasom a presnosťou spracovania.

Upravovanie fotiek a videí na novom MacBooku nie je žiadny problém. Presnosť a jasnosť farieb na Retina displeji je naozaj famózna. S rozlíšením 2 304 × 1 440 a pomeru strán 16:10 je pohľad na obrazovku zážitok z akéhokoľvek uhla aj vďaka IPS panelu.

Zdroj: en.yibada.com

Dlhá životnosť batérie

Keď si váš 12" MacBook Retina 2016 prvýkrát nabijete na 100 %, bude vám chvíľku trvať, pokiaľ hodnotu jeho batérie dostanete na nulu. Apple tvrdí, že táto verzia MacBooku má vydržať 10 hodín. Firma to dosiahla novými Skylake procesormi a novou chemickou konzistenciou batérií. Aj keď sa MacBook dá nabíjať externou batériou, myslíme si, že ju tak často nebudete potrebovať.

Zhodnotenie

Novinka od Apple určite každého ohúri. 12" MacBook Retina je naozaj vydarený a ponúka nám plno noviniek. Jednoduché ovládanie, vysoká kvalita spracovania, dlhá životnosť batérie... S menovaním silných stránok by sme mohli pokračovať, ale oplatí sa kúpiť tento notebook za najnižšiu cenu 1,299 $? Naša odpoveď je rozhodne áno! Mali sme už tú česť sa stretnúť s týmto notebookom a robiť na ňom. Pokiaľ ho človek nevyskúša, neodhalí tú pravú genialitu a famóznosť zariadenia.


Zdroj titulnej foto: cdn.bgr.com

Zdroj:9to5mac.com