5 aplikácií a doplnkov, pre ktoré sa oplatí mať Jailbreak

· 2 min read
5 aplikácií a doplnkov, pre ktoré sa oplatí mať Jailbreak

Nedávno sme uverejnili článok o iOS 9. Tentokrát sa do reči dostala kombinácia iOS 9 a Jailbreak. Stalo sa totiž to, po čom túžilo veľa používateľov. Nový operačný systém od Apple s číselným označením 9 bol porazený tímom Pangu a my tu tak máme prvé úspešné Jailbreak verzie operačných systémov iOS 9, 9.0.1 a 9.0.2.

Nakoľko ale stále môžeme naraziť na veľa ľudí, ktorí nie úplne podporujú takýto zásah do systému, rozhodli sme sa nejakú tú dobu dozadu zverejniť článok a uviesť fakty na pravú mieru. Objasňovanie o čom je Jailbreak teda máme za sebou, teraz si ho ukážeme v tom dobrom svetle. Prinášame Vám článok 5 aplikácií alebo tweakov, pre ktoré sa oplatí mať Jailbreak.

F.lux

Túto aplikáciu som už spomínal, no spomeniem ju znova, pretože si ju neviem vynachváliť. Oceníte ju hlavne večer a v nočných hodinách.
Večer F.lux zredukuje vyžarovanie modrého/bieleho svetla z obrazovky a tým Vám pomôže ľahšie zaspať, ale aj Vaše oči sa budú menej namáhať. Biele svetlo totiž blokuje vylučovanie melatonínu a tým bráni mozgu unaviť sa.

iCaughtU Pro

Podobná funkcionalita tej z Find My iPhone, no prináša niečo navyše. V tomto prípade ide o dosť podstatné vychytávky. Tento "tvík" zabráni vypnutiu iPhonu, takže i keby bol ukradnutý, zlodej nezmôže nič. A aby toho nebolo málo, pri niekoľkých chybných pokusoch o zadanie kódu sa automaticky urobí záber z prednej kamery a spolu s GPS súradnicami sa Vám pošle na e-mail.

NoSlowAnimations

Jednoduchý tweak, ktorý zrýchli všetky animácie iOS. Po inštalácií a následnom aktivovaní budete mať pocit, že je Váš iPhone, iPod alebo iPad rýchlejší, i keď jediné čo sa stane je skrátenie dĺžky animácií.

Call Recorder

Jedna z najžiadanejších funkcií vlastníkov iPhonov. Mnohí však stále nevedia, že Vaše prianie sa môže stať skutočnosťou, no ako pri všetkých spomínaných aplikáciach, potrebujete Jailbreak. Aplikácia stojí 3 doláre a je dostupná na Cydií.

BioLockdown

TouchID využívame na iPhone alebo iPade už nejaký ten rok. Je to užitočné a rýchle, no jediné, čo s čítačkou môžeme robiť je odomykanie zariadenia. BioLockdown Vám ponúka zamknúť akúkoľvek aplikáciu alebo dokonca i vybrané nastavenia, ktoré si vyberiete, a Vy sa tak nemusíte báť požičať telefón druhým.

Tieto doplnky považujeme za užitočné a bez Jailbreaku si ich neužijete. A ktoré používate vy?