10 aplikácií, na ktoré ste možno už dávno zabudli, alebo ich využívate len minimálne #2

· 2 min read
10 aplikácií, na ktoré ste možno už dávno zabudli, alebo ich využívate len minimálne #2

V prvej časti článku som sa venoval niekoľkým aplikáciám, ktorých sa vo svojom iPhone či iPade nezbavím, aj keby som veľmi chcel - a to by som skutočnel chcel. Ich využiteľnosť je pre mňa (takmer) nulová. Samozrejme, išlo o subjektívny pohľad, a našli sa medzi vami užívatelia, ktorí niektorú zo spomínaných služieb sem-tam využijú. Napriek tomu väčšina vašich názorov súhlasila, a preto vám prinášam pokračovanie spomínaného zoznamu „zbytočností“.

Zdravie
Ide o jednu z tých utilít, na ktoré keď si zvyknete, stanú sa pre vás samozrejmosťou, akou sú pre niekoho pravidelné zápisky v denníku. Na využitie tejto aplikácie, ktorá je (chtiac-nechtiac) neoddeliteľnou súčasťou iPhonu od iOS 8, som sa spýtal viacerých známych, a nikto z nich, vrátane jedného atléta, ju od prvého zvedavého „očekovania“ už viac nespustil.
Osobne vidím problém tejto aplikácie v jej komplikovanosti. Predsa len, my jabĺčkari sme zvknutí na vysokú intuitívnosť, ktorú Health postráda.

FaceTime
Keď sa nad tým zamýšľam, nedarí sa mi prísť na dôvod, pre ktorý som túto službu nikdy nevyužil. Napriek tomu, že v mojom adresári je len pár užívateľov iPhone-u, s niektorými z nich som už viedol hovor cez Skype alebo Facebook. A možno práve v tom je háčik. Bežný užívateľ zrejme nie je zvyknutý pravidelne komunikovať prostredníctvom videohovoru, ide skôr o príležitostnú alternatívu. Hoci FaceTime poskytuje aj možnosť audiohovoru, je sporné, či by sa vám opačnú stranu podarilo zastihnúť „online“. Ak už sa s niekym na hovore prostredníctvom internetu dohodnem, víťazia iné služby.

Akcie
Okej, priznávam, že obchodovaniu na burze a celej veci so sledovaním grafov o predajnosti absolútne nerozumiem, no kto áno? Kto z radových užívateľov túto aplikáciu naozaj používa? Opäť sa, prirodzene, nájdu majitelia iZariadení, pre ktorých je nepostrádateľná, no dovolím si povedať, že ide o výrazne minoritné zastúpenie.

Podcasty
Tu ide o pomerne jednoduchú otázku - ste nadšencom tohto média, alebo nie? Ja osobne som si ich za celú éru smartfónov a digitálneho predaja stiahol možno 5. Nepodarilo sa mi natrafiť na taký obsah, ktorý by presiahol hodnotu videí na youtube.

Tak, a to by bolo všetko. Uvedomujem si, že medzi predinštalovanými aplikáciami, ktoré ja využívam, by sa našli ďalšie, ktoré by mnoho iných jabĺčkarov najradšej vymazalo. Alternatív existuje snáď nespočetne a iPhone je zariadenie veľmi intuitívne a prispôsobivé. Každý z nás v ňom má čosi iné, „to svoje“... Napriek tomu sa určite podeľte o svoj názor v komentároch a na facebooku, poprípade dajte článku „páči sa mi to“ alebo ho zdieľajte ;)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read