Mindset: Smart slúchadlá, ktoré ti pomôžu so sústredením

Mindset: Smart slúchadlá, ktoré ti pomôžu so sústredením

Slúchadlá mindset boli vytvorené za účelom priniesť perfektné slúchadlá pre prácu. Vďaka týmto slúchadlám sa vieš zlepšiť v schopnosti sústrediť sa.


Mindset sledujú tvoje sústredenie sa počas dňa a akonáhle sa rozpltýliš alebo sa prestaneš sústrediť budeš nimi upozornený. Postupom času ťa respektíve tvoj mozog trénujú" pomocou upozornení, ako vynakladať s rozptýleniami. Podobná metóda sa využíva aj na liečenie syndrómu ADHD (porucha pozornosti), rovnako to využívajú aj olympijský krasokorčuliari na zlepšenie ich kreativity a NASA na na trénovanie astronautov.
Zdroj: kickstarter.com

Čo ponúka Mindset?

Bluetoothové audio -

Mnohý sú už unavený z neustáleho používania káblov a komfort, ktorý ti zabezpečí bluetooth je s káblami neporovnateľný. Mindset dokážeš pripojiť k počítaču alebo mobilnému zariadeniu cez bluetooth a môžeš počúvať. Ak ti náhodou slúchadlá vybijú tak stačí pripojiť AUX kábel a môžeš pokračovať v počúvaní.

Rušenie hluku

Žiadny zvuk sa nevyrovná zvuku ticha, a preto Mindset sladuje vonkajší zvuk a aktívne eliminuje hluk. Čo sa k tebe dostane je len ticho.

Kvalita zvuku

Partnerstvo so spoločnosťou Onkyo ešte nezaručuje, že zvuk bude naozaj kvalitný, ale tím Mindsetu a inžinieri Onkya spolupracujú na vytvorení pefektného hudobného zážitku.

Komfortnosť

Dobré "mušle" znamenajú komfort. Gyroskopiký záves, ktorým sú slúchadlá vybavené by mal zabezpečiť, že používateľ nebude mávať migrény z neprimeraného tlaku pôsobiaceho na jeho hlavu.

Nenápadne zakomponované senzory

Malé elektródy, nachádzajúce sa v hornej časti slúchadiel, sa dostanú cez tvoje vlasy a jemne sa dotýkajú tvojej hlavy.

Zdroj: kickstarter.com
Využitie EEG

EEG teda elektroencefalografia sa zaoberá elektrickou aktivitou v našom mozgu. Slúchadlá disponujú piatimi EEG senzormi, ktoré merajú mozgovú aktivitu vlastníka.
Táto metóda je kompletne zdravotne nezávadná a využíva sa už cez 50 rokov v nemocniciach.


Cena jedného kusu Smart slúchadiel je $249 USD čoje v prepočte 235 €.


Zdroj titulnej foto [pbs.twimg.com](https://pbs.twimg.com/media/C6MFf5wU0AAmhLy.jpg) **Zdroj [kickstarter.com](https://www.kickstarter.com/projects/mindset/headphones?ref=category)**