Apple má opäť problémy, tentokrát v Indii

Apple má opäť problémy, tentokrát v Indii

Čínsky trh je pre Apple veľmi zaujímavý, nielen preto, že sa tam montujú jeho produkty, ale Čína samotná predstavuje obrovský trh s množstvom potencionálnych zákazníkov, nakoľko má viac obyvateľov ako celé USA alebo Európa. Ďalším rastúcim trhom, ktorý zaujíma Apple čoraz viac, je ďalšia veľká krajina - India, v ktorej sa chce presadiť hlavne, na pomery Apple, lacnými iPhonmy SE, ktoré sa už vyrábajú aj v Indii, tak ako by sa mala vyrábať aj jeho druhá generácia, ktorá bude určená primárne pre indický trh.

Aj tu sa však Apple dostal do konfliktu s vládou, a to kvôli jedinej aplikácii. V čom je vlastne problém?


Zdroj: cultofmac.com


Indická vláda chce do App Store umiestniť aplikáciu, ktorá má údajne chrániť pred spamom. Na prvý pohľad nič vážne, avšak problémom sú "údaje písané malým písmom", v ktorom je jasné, prečo Apple nesúhlasí. Táto aplikácia by totiž údaje o nevyžiadanej pošte, textových správach a možno dokonca aj hovoroch odosielala indickej vláde. Apple uviedol, že to porušuje jeho politiku ochrany súkromia svojich zákazníkov.

Predseda indického telekomunikačného úradu, Ram Sewak Sharma, uviedol, že "nikto nechce, aby Apple porušil svoje zásady ochrany osobných údajov", lenže konkrétne riešenie vzniknutej situácie neuviedol ani nekomentoval.

Indický telekomunikačný regulátorsky úrad skúma situáciu ohľadom nakladania s osobnými údajmi. Môže sa jednať o precedens, ktorý bude viesť k novej legislatíve ohľadom ochrany súkromia.

Táto situácia môže v Indii okrem Apple pravdepodobne ovplyvniť aj iných veľkých hráčov, ako napr. Facebook a Google, ktorí tiež uschovávajú a spravujú obrovské množstvo osobných údajov svojich používateľov.

Zdroj titulnej foto: pinimg.com
Zdroj: cultofmac.com