Dátum jesenného Apple eventu je známy

Dátum jesenného Apple eventu je známy

Apple rozoslal pozvánky médiam na dlhoočakávaný jesenný event a taktiež udalosť oznámil na svojej hlavnej stránke apple.com. Živý prenos začne 12. septembra o 19:00 nášho času, prvykrát zo Steve Jobs Theater, ktoré sa nachádza v Apple Campus.

Prenos si budú môcť pozrieť všetci majitelia iOS zariadení cez Safari s iOS 7 alebo vyšším a aj majitelia Macov so Safari 6.0.5 a vyšším na OS X 10.8.5 a novším. Ako vždy, sledovať sa dá aj cez Apple TV. V tomto prípade musíš mať druhú alebo tretiu generáciu so systémom 6.2 a vyšším a optimálne ľubovoľný model Apple TV 4. Používatelia operačného systému Windows sú obmedzený na Microsoft Edge vo Windows 10.


Zdroj: macrumors.com


Popri finálnych verziách operačných systémov sa najviac čaká na radikálne prepracovaný iPhone, ktorý by mal priniesť displej bez okrajov, vertikálnu duálnu kameru, rozoznávanie tváre a vylepšený SoC, zrejme s označením A11 (Fusion?). Otázne je taktiež, ako Apple vyrieši predpokladané bezdrôtové nabíjanie. Telo očakávaného iPhonu by malo byť sklenené a predpokladá sa, že najvyšší model bude obsahovať OLED displej.

O lacnejších bratoch iPhonu 8 (?) sa veľa nevie, nebolo zaznamenaných veľa únikov, predpokladané uhlopriečky displejov sú 4.7 a 5.5 palcov a tiež majú dostať sklenené telo, bezdrôtové nabíjanie, vylepšený fotoaparát a samozrejme nový procesor A11.

Očakávanou novinkou sú aj chytré hodinky Apple Watch s LTE čipom, avšak dizajn hodiniek samotných by sa nemal radikálne zmeniť.

Na poslednej WWDC 2017 bolo predstavených mnoho hardvérových noviniek, ako nové iPady Pro, iMacy, iMacy Pro a HomePod, takže okrem nových iPhonov sa veľa hardvérových noviek neočakáva, ale je pravdepodobné, že Apple 12. septembra predstaví novú Apple TV schopnú prehrávať 4K videá, o ktorej sme ťa informovali TU.

Predstavený bude nový macOS High Sierra s podporou virtuálnej reality, Metalu 2, nových multimediálnych formátov a nový súborovým systémom APFS optimalizovaným pre moderné flashové úložiská.

Veľmi očakávaný je iOS 11, ktorý predstavuje veľký skok v produktivite pre iPady vďaka novým funkciám ako Dock, prepracovaný multitasking s podporou systémového drag-n-drop a prepínač aplikácií, lepšej podpory Apple Pencil v systéme a úplne nová aplikácia Files slúžiaca pre správu súborov na iOS.

watchOS 4 pre chytré hodinky Apple Watch nie je veľká aktualizácia, podobne ako aktualizácia tvOS 11, o ktorej sa nevie či bude vôbec predstavená a vypustená na septembrovom evente, ale ak áno, tak by mohla prezradiť detaily o novej Apple TV ešte predtým, ako bude oficiálne v predaji.

Finálna verzia iOS 11 zvykne byť vypustená spolu s novými iPhonmi, na macOS High Sierra si bude treba chvíľku počkať, pokiaľ sa zopakuje trend z posledných pár rokov.

Tešíš sa na novinky od Apple? Ja rozhodne áno a už mám aj dátum v kalendári.

Zdroj titulnej foto: businessinsider.com
Zdroj: macrumors.com