Zlepšite signál Vášho Wi-Fi routera týmito spôsobmi

· 2 min read
Zlepšite signál Vášho Wi-Fi routera týmito spôsobmi

Wi-Fi routery dnes už nájdeme na každom kroku. V kaviarni, meste, obchodnom centre... Ďalšia vec je ich rýchlosť a spôsob zabezpečenia, ale všeobecne môžeme povedať, že už aj na Slovensku nie je problém vo väčších mestách nájsť "wifinu" takmer hocikde. Čo ale robiť, keď sa Vášmu routeru veľmi nechce?

Stred

Snažte sa umiestniť svoj router do stredu Vášho domu či bytu. Ak nie stredu, minimálne nájdite nejakú strategickú polohu, kde Wi-Fi využívate najčastejšie. Veľa dnešných vysielačov je vyrobených tak, aby rozposlali signál do každého smeru rovnako a preto to treba využiť.

Nepoužívajte podlahu

Ako sa hovorí, nechajte ho dýchať. Nedávajte ho na podlahu ak bývate v poschodovom dome. Snažte sa nájsť také miesto, kde bude mať relatívne veľa priestoru na šírenie signálu. "Netieňte" mu, nič naň nepokladajte a ničím ho nezakrývajte. Stačí, keď vedľa položíte zopár kníh a v tom smere bude intenzita slabšia.

Držte ho od inej elektroniky

Tento bod nadväzuje na predchádzajúci. Je múdre držať router od inej elektroniky, ktorá tiež prenáša dáta na 2.4GHz. Udržiavajte ho mimo dosahu mikrovlnky, telefónov, TV a herných ovládačov a baby monitorov.

Kúpte si Wi-Fi extender

"Rozširovač" alebo "opakovač" sú názvy, s ktorými ste sa už možno stretli. Ja teda minimálne, sám jeden používam. U mňa je to lacná, plastová krabička za 20 eur. Keďže zdieľame spoločnú Wi-Fi so susedom, potiahli sme kábel od neho k nám a opakovač nám v tomto prípade poslúžil ako akýsi ďalší router.
Má viac využití a je teda primárne určený ako opakovač, kedy Vám znásobí signál z už existujúceho vysielača. Ako hovorím, šikovná a pomerne lacná krabička.

Alebo celý router

Áno, táto rada veľa ľuďom veľmi nepomôže, ale ak máte problémy so svojím aktuálnym routerom, treba sa porozhliadnuť po nových možnostiach. Veľa ľudí používa ten vysielač, ktorý dostali od poskytovateľa internetu. No a ak je starý povedzme 5 rokov a musíte ho reštartovať napríklad každý mesiac, asi prišiel jeho čas.

Výhod je potom viac a to hlavne v rýchlosti a zabezpečení.

Heslo

Je to super, potešíte sa aj Vy, keď nájdete "Free Wi-Fi", ale ak nemáte zapnuté heslo a bývate vo frekventovanej lokalite, asi vieme, kde je pes zakopaný. Tým, že nie ste zabezpečený, okoloidúci sa môžu pripojiť zrovna ku Vám. Na druhej strane, spríjemnite im deň.
Do správ nám môžete napísať názov a heslo Vašej "wifinky". Samozrejme tieto informácie (naozaj vôbec) nikdy nepoužijeme na vlastný účel a budú slúžiť iba na akýsi prieskum.

Source: bgr.com