TESLA model X teraz aj kompletne v syntetickej koži

Automobilka Tesla prijala gratulácie od najznámejšej organizácie na ochranu práv zvierat PETA. Nový automobil z dielne Tesla, Model X, je možné si objednať s doplnkovou výbavou v syntetickej koži. Výbava sa týka sedačiek, volantu a riadiacej páky.

Tesla tak urobila potom, čo o to požiadal akcionár Elizabeth Peters na výročnej schôdzi Tesla za rok 2015. Ten zároveň pre The New York Times povedal, že každý náš krok sprevádzajú výrobky zo zvierat, čo je v dnešnej dobe zbytočné, keďže vieme synteticky vyrobiť materiály s rovnakými parametrami.

V správe z The New York Times hovorca firmy Tesla spomenul, že zákazníci si často zisťujú možnosti nekožených interiérov alebo interiérov zo syntetickej kože.

"V Tesla Motors sme sa zaviazali dať zákazníkom možnosť vyskladať si interiér, ktorý zodpovedá ich potrebám a životnému štýlu."

PETA poukazuje na to, že okrem neetickej stránky zabíjania zvierat je proces výroby kože sprevádzaný masívnym plytvaním zdrojov pitnej vody. Na tonu kože je použitých až 15.000 litrov vody, ako aj toxických chemikálií. Z tohto dôvodu by Tesle mohol prischnúť imidž ekologických elektrických vozidiel v prípade úplného prechodu na syntetické interiéry.

*Zdroj: Peta.org*

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin