Šum okolo Apple Car zosiluje hlasitosť - povozíme sa o pár rokov na jablčnom aute?

· 2 min read
Šum okolo Apple Car zosiluje hlasitosť - povozíme sa o pár rokov na jablčnom aute?

To, že sa Apple venuje projektu elektronického auta je fakt. Netreba však zabúdať, že svoju jablčnú stonku pchá do najrôznejších výskumov (rozumej financuje ich). Zároveň však niet najmenšieho divu, že už dlhší čas verejnosť búrlivo špekuluje o možnosti produkcie áut pod kalifornskou veľmocou v oblasti mobilných zariadení. V podstate by Apple výrobou vlastného automobilu stále nezmenil svoju primárnu orientáciu, ba práve - čo môže byť viac mobilné, než auto?

V týchto dňoch Apple otvorene hovorí o svojich plánoch v týchto vodách (resp. cestách). Okrem informácie, že na tento projekt nasadzuje množstvo nových ľudí, vypustil aj správu o tom, že si ako model pre svoje auto zvolil BMW i3, a jeho vedúce osobnosti dokonca už špekulujú o dátume predstavenia. Ten momentálne odhadujú na rok 2019.

Tento projekt je na internete často spájaný so slovom „driverless“, no The Wall Street Journal uviedol, že ambíciu jazdiť bez vodiča toto auto už v tejto chvíli nemá. Pre prípadné ďalšie modely je však jeho súčasť určite zváženia hodnou výzvou.

Všetky tieto chýri ešte umocnilo rokovanie Apple s BMW o prípadnej spolupráci na modely auta, ktoré však podľa známych správ neviedli zatiaľ k dohode.

Ďalšie zdroje tiež tvrdia, že rok 2019 nemusí byť momentom, kedy Apple pristúpi k uvedeniu hotového auta, skôr predstaví prácu na ňom, jeho základné vlastnosti a spraví mu známu konferenciu.

Samotný výkonný riaditeľ, ó veľký Tim Cook sa, prirodzene, k tejto otázke nevyjadruje, resp. ju zámerne zahaľuje rúškom tajomstva.

Každopádne nie je vylúčené, že jedného dňa skutočne dôjde k tradičnej Apple konferencii (snáď dovtedy zmení šat, tá tmavomodrá je už neuveriteľná nuda), na ktorej Tim, alebo jeho následník, predstaví jeden netradičný produkt - vlastný automobil. Veď kto by bol býval pred piatimi rokmi povedal, že bude nahryznuté jablko vygravírované jedného dňa aj na inteligentných hodinkách? Nezostáva nám zrejme iné, než čakať. Za ten čas sa s nami aspoň môžete podeliť o váš názor - je predstavenie Apple car reálne? Bola by to strela do čierneho?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read