Máme tu MacBook "killera" od LG

· 1 min read
Máme tu MacBook "killera" od LG

Firma Apple nám tento rok predstavila nový rad MacBookov. Ide o extrémne ľahké, extrémne tenké a extrémne prenosné zariadenie. Spravilo sa tu však veľa kompromisov, za ktoré spoločnosť patrične zlízla kyslú smotanu.

Ak si myslíš, že Windows je spoľahlivejší či nebodaj rýchlejší a rád by si videl MacBook s oknom, určite ťa potešíme. LG má pre teba alternatívu.

Nový LG Gram 15 ponúka väčšiu obrazovku, 15-palcovú, je tenký iba 1,5 centimetra a váži ani nie 0,98 kilogramov. Je tak dosť ľahký na to, aby o ňom výrobca mohol tvrdiť, že je najľahší vo svojej kategórii.

Ďalej tu nájdeme FullHD monitor či Windows 10. Veľký rozdiel nastáva v konektivite. Nájdeme tu USB typu C, ale aj HDMI, USB 3.0, Micro USB či MicroSD čítačku. Z hardvérovej výbavy tu potom je Intel Core i5 alebo i7 šiestej generácie, 8 GB ram pamäte a 256 alebo 512 GB SSD. Sľubovaná výdrž je "až 7 hodín".

Vidíme tak úsilie ostatných veľkých spoločností nastúpiť na vlak MacBookov s veľkým nasadením. Bude zaujímavé sledovať, či doteraz išlo o neúspech Windows notebookov len z dôvodu nepodareného dizajnu, alebo ľuďom najviac záleží na doladenosti MacBookov s OS X.

Informácie o dostupnosti či cene nie sú zatiaľ k dispozícii. Nás ale zaujíma, či sa ti páči tento dizajn prichádzajúci z Kórey. Kúpil by si si podobný produkt i napriek tomu, že by išlo o Windows?

Zdroj: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read