OSx

Mac: Zbav sa zaseknutého stavového riadka

· 1 min read
Mac: Zbav sa zaseknutého stavového riadka

Zrejme aj ty dobre poznáš stavový riadok, ktorý sa zobrazuje či už kopíruješ, prenášaš, alebo sťahuješ súbory z internetu. Nie je nad to, keď sa úloha dokončí a stavový riadok zmizne. Čo ak ale nezmizne? Môže sa zaseknúť hneď na začiatku alebo na konci, je to jedno… Zaseknutý stavový riadok na lište s aplikáciami, ľudovo dock, je viac ako otravný. V operačných systémoch Mac je táto chyba prítomná už dlhé roky a nezmenila to ani nová verzia operačného systému El Capitan.

Zbaviť sa tejto chybičky krásy je možné pomocou aplikácie Terminál. Tú nájdeš v priečinku Utility v Aplikáciách. Otvoriť ju môžeš aj pomocou Spotlight vyhľadávania, ktoré spustíš kliknutím na lupu v pravom hornom rohu obrazovky alebo stlačením klávesy command a medzerníka (⌘+medzerník). Stačí, keď rozpíšeš prvé písmená názvu aplikácie Terminál a stlačíš klávesu Enter. V otvorenom okne aplikácie Terminál potom napíš tento príkaz:
killall Dock

Daj si pozor na správne prepísanie príkazu, pretože obyčajné “killall dock“ nebude mať žiadny účinok, to veľké písmeno hrá istú rolu. Následne prednes modlitbu k bohu svojho vierovyznania a stlač klávesu Enter. Stará lišta s aplikáciami zmizne a na jej mieste povstane z popola ako Fénix nová, na ktorej nebudú žiadne zaseknuté stavové riadky. V komentároch pod článkom sa nám zver, či si o tomto riešení vedel a ako často sa ti tento problém prihodí.

Zdroj: lifehacker.com, sixcolors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read