IPhone 7: nový Home button s funkciou Force Touch

· 2 min read
IPhone 7: nový Home button s funkciou Force Touch

Ohľadom vrelo očakávaného iPhonu 7 sme mohli postrehnúť mnoho noviniek, ktoré nám má údajne priniesť. Pred pár dňami sa na našom portáli objavil článok, ktorý hovorí o novom type Home buttonu, ktorý k nám zamieri s novou generáciou iPhonu.

Zdroj: cultofmac.com

Na túto zmenu však nadväzuje aj predpoklad, ktorý hovorí o možnosti Force Touch pre nový Home button. Na internete sa pred niekoľkými dňami objavila správa, ktorá potvrdzuje, že nový iPhone 7 príde s Home buttonom, ktorý používa hmatovú spätnú väzbu na simuláciu kliknutia, mal by teda pracovať na podobnom princípe ako Force Touch. Analytici spoločnosti Cowen and Company potvrdzujú túto správu, ktorá, bohužiaľ, nemala uvedený zdroj.

Zdroj: bgr.com

Hoci aj mnohé správy z minulého roka informujú, že v budúcnosti by spoločnosť Apple chcela odstrániť klasický Home button, aj keď by to znamenalo obrovskú zmenu v dizajne tohto úžasného a nezameniteľného vzhľadu. Na druhej strane nám však nový typ Home buttonu prináša aj nejaké výhody. Už zmienený Force Touch je jednou z nich. Ďalšou je dizajn. Ten však konzervatívnym používateľom iPhonu môže prekážať. Je to pochopiteľné, avšak aj tí najlepší niekedy musia robiť zmeny, aby držali krok s dobou.

Zdroj: theverge.com

Jeden problém, ktorý prichádza s Force Touch Home buttonom, je resetovanie iPhonu. Pri súčasnej verzii sa iPhone pomerne ľahko resetuje. Stačí len súčasne podržať Home button a Power button, avšak ak sa hardvérové tlačidlo zmení na softvérové, môže nastať menší problém.

Čo sa týka môjho osobného názoru na túto veľkú zmenu v iPhone, som v rozpakoch. Je prakticky nemožné, aby iPhone existoval bez slávneho Home buttonu, avšak na druhej strane nám jeho možný náhradník určite prinesie nové možnosti, ktoré všetci uvítame. Dizajn sa podľa mňa až tak veľmi nezmení a zachová sa klasický vzhľad tlačidla.


Zdroj titulnej foto: [pixabay.com](https://pixabay.com/en/apple-iphone-6s-plus-mobile-1034301/) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/06/28/iphone-7-force-touch-home-button/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read