iPad Pro bude dostupný od 11. novembra vo viac ako 40 krajinách. Na Slovensko sa zabudlo

· 2 min read
iPad Pro bude dostupný od 11. novembra vo viac ako 40 krajinách. Na Slovensko sa zabudlo

Spoločnosť Apple dnes oznámila, že ich najnovší iPad Pro bude vo vybraných obchodoch dostupný už tento týždeň. Začiatok predaja sa týka obchodov Apple Store a Apple Authorized Reseller, a to vo viac ako 40 krajinách. Online objednávku je možné vykonať už v stredu, 11. novembra.

alt

iPad Pro bude dostupný v nasledujúcich krajinách: Anguilla, Antigua a Barbuda, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Kajmanské ostrovy, Čína, Česká republika, Dánsko, El Salvador, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Gibraltár, Grónsko, Guatemala, Hong Kong, Maďarsko, Írsko, Ostrov Man, Taliansko, Japonsko, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Malajzia, Mexiko, Monako, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Puerto Rico, Rusko, Singapur, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Thajsko, Trinidad a Tobago, Turecko, Spojené arabské emiráty, USA, Veľká Británia, Uruguaj a Americké Panenské ostrovy.

Ako môžeme vidieť, Slovensko sa medzi vybranými krajinami, bohužiaľ, nenachádza, avšak podľa vyjadrenia Apple Autorizovaných Resellerov sa na neho môžeme tešiť v krátkom čase.

Tento iPad Pro je novou vlajkovou loďou tabletov s jabĺčkom na zadnej strane. Disponuje 12,9-palcovým Retina displejom, výkonným A9X procesorom a 4 GB RAM pamäťou. Taktiež sa môže pochváliť systémom 4 reproduktorov a 8-megapixelovým zadným fotoaparátom.

"Prvé reakcie na iPad Pro od vývojárov a našich zákazníkov boli neuveriteľné, a preto sme radi, že môžeme dodať iPad Pro do rúk zákazníkov už tento týždeň," povedal Phil Schiller, Apple senior viceprezident pre celosvetový marketing. "iPad Pro je najsilnejší iPad, aký sme kedy vyrobili. Dáva používateľovi možnosť byť ešte viac kreatívnejší a produktívnejší, a to vďaka 12,9-palcovému Retina displeju, výkonnému 64-bitovému A9X čipu, spolu s prelomovým Apple Pencil a novou Smart Keyboard. Nemôžeme sa dočkať toho, čo s ním všetko dokážu."

Čo sa týka ceny, tak tá začína na 799 $ pre 32 GB Wi-Fi model. 128 GB Wi-Fi verzia stojí 949 $, zatiaľ čo za verziu 128 GB Wi-Fi + Cellular zaplatíte 1 079 $. iPad Pro je dostupný v troch farbách: Space Gray, Silver a Gold.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read