Inžinieri pre Apple testujú bezdrôtové nabíjanie

· 1 min read
Inžinieri pre Apple testujú bezdrôtové nabíjanie

Čoraz viac sa hovorí o bezdrôtovom nabíjaní pre iPhone 7. Zo spoločnosti uBeam prešli dvaja ľudia do Apple, kvôli skúšaniu bezdrôtového nabíjania.

Zdroj: imagazin.hu

Táto spoločnosť ako jediná pracuje na využití ultrazvukových vĺn na nabíjanie zariadenia aj na väčšiu vzdialenosť. Bezdrôtové napájanie, ako ho poznáme, je založené na princípe, že zariadenie musí byť položené priamo na nabíjacej stanici alebo iba pár milimetrov od nej.

Noví Apple zamestnanci z uBeam sú Jonathan Bolus a Andrew Joyce. Dokonca bývalý inžinier z uBeam tvrdí, že táto nová technológia nabíjania má chybu, a tiež priznal možný neúspech.

Zdroj: macrumors.com

Avšak firma Apple už v minulosti skúšala rôzne patenty týkajúce sa bezdrôtového nabíjania, no zatiaľ neúspešne. Tejto novej technológie by sme sa mohli dočkať už pri príchode iPhonu 7, no skôr sa predpokladá jej predstavenie až v roku 2017, ak vôbec.

Keďže bezdrôtové nabíjanie je momentálne veľmi obľúbené, trendové a aj praktické, je viac ako pravdepodobné, že sa ho od Apple dočkáme. No vždy je tu aj nejaké percento, že nie. Necháme sa teda zase raz od jabĺčka prekvapiť.


Zdroj titulnej foto: iospolice.com
Zdroj: macrumors.com