Instagram pre iPhone testuje nový, jednoduchší flat dizajn!

· 1 min read
Instagram pre iPhone testuje nový, jednoduchší flat dizajn!

Práve v týchto dňoch si vybral Instagram skupinu užívateľov, ktorí budú testovať jeho aplikáciu s novým prepracovaným dizajnom. Ako asi tento dizajn bude vyzerať, môžete vidieť na fotografiách zaslaných pre MacRumors od ich čitateľa. Na rozdiel od predchádzajúceho Instagram dizajnu, ktorý využíva biely feed s prvkami modrej a jemne čiernej, nový dizajn sa vyznačuje viac monochromatickým vzhľadom.
Zdroj: macrumors.com
Zdá sa, že nová farebná schéma sa snaží súčasne pomôcť fotografiám, konkrétne farebným, pre lepší zážitok a zobrazenie. Ikony takisto prešli konštrukčnými zmenami. Tlačidlo fotoaparátu na spodnej lište už nie je ohraničené v modrej kocke ako doteraz, po novom sa totižto nachádza v jednej sivej lište spolu s ostatnými tlačidlami. Taktiež tlačidlo aktivita na spodnej lište prešlo z ikonky srdiečka v bubline k minimalistickému dizajnu srdca. Spolu s týmto tlačidlom minimalistický dizajn dostáva aj tlačidlo, ktorým sa dostaneme k nášmu profilu, pričom je poňaté ako obrys človeka.

Instagram sa pre Mashable vyjadril, že často testuje nové vymoženosti s malým percentom celosvetovej komunity, pričom uvádza, že aj tento návrh bol len dizajnový test. Teda je nejasné, či sa návrh stane v budúcnosti oficiálnym alebo sa spoločnosť rozhodne pre zachovanie súčasného dizajnu len s malými zmenami.

Posledný čas sa Instagram zaoberá neustálym vylepšovaním svojej aplikácie pre plynulý chod a čistý dizajn. Pred dvoma týždňami spoločnosť pridala videokanály k svojej funkcii "Explore". Predtým rozšírila dobu trvania videí z 15 sekúnd na 60 sekúnd, čomu sa potešilo mnoho užívateľov.


Zdroj titulnej fotografie: contently.com

Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read