Desivý Wi-Fi hotspot spôsobil na austrálskom letisku chaos

Desivý Wi-Fi hotspot spôsobil na austrálskom letisku chaos

Austrálska letecká spoločnosť Qantas Airways Limited zažila pred pár dnami veľmi nepríjemnú situáciu. Let spoločnosti Qantas v Austrálii bol oneskorený o viac ako dve hodiny kvôli názvu Wi-Fi hotspotu.

Podľa The West Australian cestujúci, ktorý cestoval lietadlom Qantas let 481, si všimol Wi-Fi hotspot s názvom "Mobile Detonation Device". Hneď po objavení tohto strašidelného názvu informoval jedného člena posádky o možnej hrozbe pre lietadlo a cestujúcich. Problém bol v tom, že nebolo jasné, s ktorým mobilom je Wi-Fi spojené a kde sa zariadenie nachádza.

Zdroj: marc-newson.com

Člen posádky informoval kapitána, ktorý následne vyslal správu cestujúcim. Oznámil im, že zariadenie sa musí nájsť, ešte kým lietadlo vzlietne. „Hovoril, že na palube lietadla sa nachádza podozrivý prístroj a že lietadlo nevzlietne, pokiaľ zariadenie nedostane do rúk,“ povedal cestujúci.

Ďalší cestujúci sa vyjadrili, že dané zariadenie bolo pripojené k hotspotu, ktorý bol súčasťou zábavného systému pre cestujúcich v lietadle. Pilot tvrdil, že jeden z cestujúcich sa musel prihlásiť na hotspot s týmto desivým menom. Ani po pol hodine sa však nikto nenašiel.

Zdroj: en.wikipedia.org

K incidentu došlo o 18:50, keď bolo lietadlo na letisku v Melbourne. Pôvodný let do Perth, kde malo lietadlo pristáť o 21:55, bol zrušený ochrankou. Lietadlo nakoniec v Perthe bezpečne pristálo o 23:15.

Spoločnosť Qantas potvrdila incident, kvôli ktorému bol let oneskorený. Cestujúcim spôsobil obavy, a preto sa let uskutočnil až po dôkladnej kontrole bezpečnostného tímu. Avšak niektorí cestujúci boli po vypočutí oznámenia aj tak nespokojní a rozhodli sa vystúpiť z lietadla. Qantas im údajne vyhovel. K oneskoreniu lietadla takisto prispelo aj to, že daní cestujúci mali na palube batožinu, ktorú si, samozrejme, chceli vyzdvihnúť.


Zdroj titulnej fotografie: businesstimes.com

Zdroj: mashable.com