94 % všetkých ziskov za predaj smartfónov patrí Apple. Konkurencia za ním nestíha

· 1 min read
94 % všetkých ziskov za predaj smartfónov patrí Apple. Konkurencia za ním nestíha

O tom, že iPhony sa každým rokom predávajú najlepšie spomedzi všetkých modelov smartfónov, snáď nie je pochýb. Už pred rokom sa Apple podarilo dosiahnuť závratné číslo - jeho zisky tvorili až 85 % všetkých ziskov predaných smartfónov. Za tretí štvrťrok však Apple prekonal svoj rekord. Podľa posledných správ z Canaccord Genuity dosiahli iPhony až 94 % zisku z celkového predaja smartfónov.

Táto štatistika je o to zaujímavejšia, že smartfóny spoločnosti Apple tvoria len 15 % predaja všetkých mobilov. Aj napriek tomu sa im podarilo dosiahnuť taký obrovský zisk, čo je spôsobené najmä vyššou cenou. Oproti minulému roku vzrástla priemerná cena iPhonov o približne 50 dolárov. Momentálne sa pohybuje okolo 670 dolárov.

Len pre porovnanie, priemerná cena konkurenčného Samsungu je len 180 dolárov. Aj to je dôvod, prečo sa jeho podiel zo ziskov vyšplhal len na slabých 11 %. Pritom ešte pred dvoma rokmi bola táto hodnota až 42 %.

Ostatné spoločnosti vrátane Microsoftu, Sony, HTC a LG sa dostali ešte nižšie. Ich zisky sú buď nomimálne, alebo sa dokonca dostali do strát. Práve straty viacerých spoločností sú dôvod, prečo celkový súčet ziskov môže na prvý pohľad presahovať celok 100 %.

Uvidíme, ako dlho si Apple udrží toto bezkonkurenčné prvenstvo. Niektorí analytici sa už teraz zhodujú, že kalifornská spoločnosť skrátka nemôže ísť vyššie a tieto hodnoty budú klesať. My rozhodne tento úspech Apple prajeme a veríme, že si svoju pozíciu udrží.

zdroj: http://www.phonearena.com/news/Apple-now-rakes-in-95-of-the-smartphone-industry-profits_id75834

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read