Apple testuje 5 rôznych modelov iPhonu 7

Apple testuje 5 rôznych modelov iPhonu 7

Napriek tomu, že iPhone 6S nie je vonku ani 2 mesiace, internet sa stal miestom plným rôznych dohadov a špekulácií o dizajne a funkciách ďalšieho modelu. Ten s najväčšou pravdepodobnosťou ponesie prekvapivý názov, iPhone 7. Už pred časom sme vám priniesli sériu kvalitných článkov o tom, čo všetko by mal tento budúcoročný model obsahovať.

Zaujímavý objav sa však podaril portálu G For Games. Zistil, že Apple v súčasnosti testuje až 5 rôznych modelov iPhonu 7.

Prvý z testovaných modelov obsahuje USB-C konektor, ktorý má nahradiť doterajší Lighting konektor. Tento fakt však prichádza do protirečenia s dohadom, že Apple použije Lighting konektor namiesto klasického konektora jack 3,5 na slúchadlá.

Pri ďalšom z testovaných modelov vraj Apple pracuje na bezdrôtovom nabíjaní. Zaujímavá vychytávka, ktorú však spoločnosť Apple stále nepoužila a zatiaľ ani nie je jasné, ako ju testuje. Od užívateľov Samsungu by sme sa, samozrejme, dočkali komentárov typu "Samsung to mal už v roku 1870".

Multi-Touch Force/3D touch. Funkcia, ktorú Tim Cook testuje na treťom modeli. Ak ju Apple použije, bude rozdiel, či na displej zatlačíme jedným, alebo dvoma prstami. Objavia sa vám totiž pri tom iné možnosti.

Ďalším pokusným králikom má byť model, na ktorom sa testuje snímanie odtlačkov prstov, zabudované priamo v displeji. Áno, rozpráva sa o tom už skutočne dlho a ide presne o ten koncept, ktorý má prísť o Home Button a nedisplejové okraje prednej strany.

Posledný testovaný model má využívať duálny fotoaparát, ktorý by značne vylepšil už aj tak kvalitné snímky.

Samozrejme, všetky tieto dohady treba brať s nadhľadom. Pravdepodobne, či skôr určite je to tak, že Apple vždy testuje viacero modelov alebo variantov súčasne. Čo z týchto testovaných technológií uvidíme v skutočnosti, ukáže až čas. V každom prípade sa na iPhone 7 skutočne teším a myslím si, že pôjde o prelomový model. Už len kvôli okrúhlemu iOS 10.

zdroj: 9to5mac.com

dizajn titulnej fotografie: expertreviews.co.uk