Apple predstaví vynovenú Apple TV na WDC

· 1 min read
Apple predstaví vynovenú Apple TV na WDC

Apple plánuje predstaviť novú generáciu Apple TV na najbližšej výročnej konferencií WDC v júni, ako naznačujú správy BuzzFeedu. Server sa odvoláva na svoje zdroje, ktoré naznačujú, že nová generácia Apple TV prejde výraznými zmenami. Najväčšie zmeny sa majú dotknúť TV streamingu, o ktorom sme písali v tomto článku, tento raz by mala disponovať aj hlasovou asistentkou Siri a taktiež by mal Apple uvolniť nové SDK pre vývojárov, ktorí budú môcť programovať aplikácie do App Store.

Nová Apple TV by mala disponovať najnovším A8 čipom a výrazne by sa mala zvýšiť interná kapacita priestoru pre dáta. Podpora Siri umožní majiteľom Apple TV ovládať širokú paletu zariadení cez HomeKit s podporou domáceho prepojenia zariadení, a to všetko prostredníctvom Set Up Boxu Apple TV.

Nové zariadenie bude súčasťou ambiciózneho plánu Applu na vylepšenie televízneho zážitku, čo je oblasť, ktorá je podľa Eddyho Cue (šéf oddelenia iTunes) najviac nedotiahnutá. Nová Apple TV bude mať ale ťažkú cestu, keďže sa bude musieť pobiť o prvenstvo s veľkými hráčmi na poli set-upboxov vrátane Amazon, Google alebo Roku.

Inovovaná Apple TV dáva zmysel vzhľadom na správy, že Apple tiež plánuje oznámiť dlho očakávané služby spojené so streamingom populárnych TV sietí ako ABC, CBS, Fox, ESPN, FX…
TV Služba na webovom základe pre iPhone, iPad, Apple TV a ďalších zariadení by mohla byť sprístupnená formou TV balíčkov, ktoré by obsahovali 20-30 kanálov v rozmedzí od 30-40$ mesačne. Apple TV už taktiež potrebuje HW obnovu, nakoľko posledný update mala v roku 2012.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read