Firma Apple by mala na jeseň predstaviť službu podobnú Netflixu

Zahraničný server TheStreet tvrdí, že by mala firma Apple predstaviť novú streamovaciu službu, ktorá by mohla konkurovať populárnemu Netflixu. Odvoláva sa pritom na spoľahlivý zdroj, ktorý v minulosti zastával pozíciu napríklad v Reuters alebo BusinessWeek. Ten tvrdí, že by sme sa služby mohli dočkať spolu s predstavením iPhonu 7.

Služba by nemala byť len nejaká obyčajná tuctová služba na streamovanie seriálov a filmov. Apple sa, podobne ako aj Netflix, bude snažiť ponúknuť používateľom exkluzívny obsah, ktorý inde nenájdu. Netflix sa napríklad podieľa na tvorbe seriálov House of Cards, Jessica Jones a Orange is the New Black.


(zdroj foto: apple.com)

Navyše sa začiatkom mesiaca objavila správa, že Apple má záujem o akvizíciu spoločnosti Time Warner, ktorá zahŕňa filmovú divíziu Warner Bros a CNN, HBO, TBS, TNT, NBA TV, Cartoon Network. Firma Apple by týmto získala množstvo seriálov a filmov, medzi ktoré patrí napríklad aj Game of Thrones. Ten by tak mohol byť k dispozícii prednostne v iTunes a streamovacej službe a až neskôr na ostatných miestach.


(zdroj foto: apple.com)

Problémom môže byť cena, ktorá by mala byť v rozmedzí 30-40 dolárov, čo je viac, ako stojí Netflix. Na druhej strane, ak si uvedomíme, koľko platíme za obyčajný satelit, pričom pozeráme viac reklám ako filmov, tak to nie je až tak veľa.

Služba by mala byť dostupná pre všetky zariadenia Apple s prístupom na internet, teda pre Apple TV, Mac, iPad, iPod Touch a iPhone, ale aj cez web.


zdroj titulnej foto: streetwisejournal.com
zdroj: thestreet.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou