O týchto Apple produktoch si určite netušil

O týchto Apple produktoch si určite netušil

I keď je Apple jednou z najlepších spoločností súčasnosti, tí z vás, ktorí sú skalnými fanúšikmi, vedia, že to vždy tak nebolo. Firma Apple vždy nebola tým, čím je dnes, a za takýto vzostup môže byť vďačná z veľkej časti Stevovi Jobsovi. A keďže aj dobrému kocúrovi môže ujsť myš, v portfóliu výrobkov Apple nájdeme kúsky, ktoré neboli ani zďaleka také úspešné, ako spoločnosť čakala.

Klávesnica pre iPad

Keď v roku 2010 uzrel svet prvý tablet od spoločnosti Apple, nastali rozpaky, či je svet na takýto produkt pripravený. Ako sa ukázalo neskôr, iPad úspech má, ale spoločnosť popritom predstavila aj klávesnicu. Stála 69 dolárov, no iPad musel byť postavený v portrétovom móde.

Hands-free sada pre iPhone

Pri prvom iPhone sme sa zase dočkali bezdrôtového slúchadla do ucha, ktoré umožňovalo napríklad telefonovanie počas šoférovania. Odvážna cenovka 129 dolárov bola možno dôvodom skorého pádu tohto výrobku.

Ponožky pre iPod

Áno, čítate správne. Dnes ich už ale nenájdete, no predávali sa úctyhodných 8 rokov. V balení ich bolo päť a takáto sranda stála 30 dolárov.

Apple súprava pre videohovory

Predtým, ako sme sa dočkali novej iSight kamery, mali sme tu toto čudo. Keď niekto mal mať tajnú videokonferenciu v roku 1997 na Macintoshi, toto bola cesta.

Apple PowerCD

Prvý produkt pre spotrebiteľov, ktorý bol posielaný samostatne. Tento prehrávač totiž nepotreboval počítač pre svoju funkcionalitu.

Duo Dock

Tento článok by sme zakončili asi najčudnejším produktom. V rokoch 1992-1997 mala spoločnosť na pultoch notebooky zvané PowerBook Duo, išlo o akési MacBooky vtedajšej doby.

Viete si ale predstaviť, že ste si mohli dokúpiť "dock", ktorý obsahoval monitor, disketovú jednotku, druhý pevný disk či VRAM? Celý notebook sa tak iba zasunul do tohto docku a razom z neho bol pracovný stolný počítač. Veď posúďte sami.

A na záver aj jedno video.

Z týchto prepadákov menej úspešných produktov Apple sa môžeme naučiť jednu vec. Aj tie najúspešnejšie spoločnosti sveta sa niekedy prepočítajú.

Zdroj: imore.com