Apple predstavil Apple News+: službu na predplatné časopisov

Marián Novikmec

Pred troma rokmi Apple predstavil službu Apple News. Za tú dobu sa stala najpoužívanejšou aplikáciou na správy. Dnes sa Apple rozhodol do Apple News pridať magazíny a časopisy. Služba sa bude nazývať Apple News+ (v redakcii "oceňujeme" kreativitu mena).

V ponuke sa budu nachádzať časopy z rôznych oblastí. Dokopy by ich malo byť viac ako 300. Pokryté budú oblasti zdravia, životného štýlu, jedla, cestovania, financií a "akejkoľvek inej". Menovite spomenieme The Los Angeles Times, TechCrunch, Vulture, theSkimm, či The Highlight by Vox.

zdroj: Apple.com

Apple už tradične dbá na bezpečnosť a súkromie. Nie len, že nevie, čo čítate, ale okrem toho nedovolí ani reklamným inzerentom trackovať váš pohyb v aplikácii. Podľa slov Applu "To, čo prečítate v Apple News vás nebude prenasledovať naprieč celým webom".

zdroj: Apple.com

Cena sa pohybuje na úrovni 9,99 dolárov za mesiac. Prepočet na eurá bude pravdepdoobne 1:1. Rodinné zdieľanie je zdarma, čo je skutočne zaujímavé. Služba je prvý mesiac dostupná pre každého zdarma na vyskúšanie, no časopisy v nej sú iba v anglickom jazyku a služba bude dostupná na začiatku iba v USA a Kanade. Ďalšie krajiny majú pribúdať postupne, k počiatočnej dvojici sa pridajú Austrália a Spojené kráľovstvo už túto jeseň. Je veľmi otázne, kedy sa služby dočkáme na Slovensku, čo je skutočne škoda, keďže za prijateľný mesačný poplatok môže každý v domácnosti získať prístup k hodnotným časopisom.

zdroj: Apple.com zdroj: Apple.com

Prečítajte si tiež ostatné články z predstavenia:

Apple predstavil Apple TV+: Netflix vo vlastnom podaní

Apple predstavil vlastnú platobnú kartu: Apple Card

Apple predstavil novú apikáciu Apple TV pre pozeranie obsahu na jednom mieste

Apple predstavil Apple Arcade: preplatné pre hry z App Store


Zdroj: Apple.com
Zdroj titulnej foto: Apple.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre