Apple trpí nedostatkom batérií pre MacBooky Pro. Mení ich teda za nové modely

Alex Brosch

Poznáte ten pocit, keď po niekoľkých stovkách nabíjacích cyklov proste strčíte nabíjačku do vášho MacBooku a v momente, keď ju vytiahnete je vidíte len čiernu obrazovku? Práve vtedy sa z vašeho ultra tenkého, ľahkého a prenosného MacBooku stáva stolový počítač.

Zoberiete teda svoj MacBook do servisu a tam vám povedia, že proste nemajú batérie. To je na guľku.

semifluid.com

Toto sa vám môže stať, ak vlastníte MacBook Pro s 15 palcovým Retina displejom. Konkrétne ide o modely Mid 2012 a Early 2013. Bohužiaľ, už majú svoje roky a u väčšiny zomiera batéria.

Ale batérie nie sú.

Apple vám v takomto prípade ponúka 2 riešenia.

Prvé z nich je počkať do septembra, kým budú batérie dostupné a Apple všetko "zacvaká" za vás. Potom je tu druhá možnosť, a to vymeniť váš MacBook Pro za funkčný model*.

Avšak tieto modely sú staré a je ich rovnaký nedostatok, ako batérií.

gospelherald.com

Množia sa teda prípady, kedy Apple vymenil starý MacBook za novší model. Jedným z takýchto prípadov je používateľ Redditu s prezývkou NoTNoS sa zveril, že si z App Store výmenou za MacBook Pro z roku 2012 odniesol najnovší tohtoročný 15 palcový MacBook Pro s Touch barom. Čakal desať pracovných dní, počas ktorých mohol stále používať svoj starý MacBook Pro. Zaplatil iba 199 dolárov. To je čiastka, ktorú si Apple v USA bežne účtuje za výmenu batérie. V prípade členstva v programe AppleCare+ je to zdarma.

Podobné príbehy sa na Reddite množia, a nie každý všetko hneď zverejňuje na sociálne siete. Neúspešných prípadov je minimum. Väčšina zákazníkov dostala MacBooky Pro z roku 2015. Niektorí šťastlivci si dokonca odniesli modely z roku 2016 a 2017.

Tak ak máte niekde starý MacBook s "kaput" batériou, šup do App Storu.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre