Druhé verejné bety macOS High Sierra, iOS 11 a tvOS 11 sú pripravené na stiahnutie

Lukáš Raynor Majer

Apple práve vydal v poradí už druhú verejnú beta verziu operačných systémov macOS High Sierra, iOS 11 a tvOS 11, dva dni potom čo boli vypustené verzie určené pre vývojárov. Vyzerá to tak, že beta verzie sú rovnaké ako tie, ktoré boli uvoľnené v pondelok pre vývojárov.

Upozorňujeme, že sa jedná o beta verzie, preto ich neinštaluj na produktívne zariadenia. Môžu sa vyskytnúť problémy s niektorími aplikáciami a taktiež to, že systém alebo aplikácie môžu padať, prípadne môžu nastať problémy s kompatibilitou a to aj v prípade služieb priamo od Apple. Mne osobne sa stalo, že niekedy nefungoval AirDrop a Handoff, musel som reštartovať iPad a potom to už šlo normálne, avšak po nejakej dobe bol reštart zariadenia potrebný znovu, lebo tieto funkcie sa zasa znefunkčnili. Nakoniec ešte dodám, že pred inštaláciou beta verzie ľubovoľného operačného systému si zálohuj všetky svoje dáta!


Zdroj: cbsistatic.com

Inštalácia beta verzie macOS High Sierra vyžaduje malú aplikáciu s názvom "macOS Public Beta Access Utility", ktorú nájdeš na oficiálnej betatestingovej stránke - stačí sa prihlásiť svojím Apple ID a vybrať kolónku macOS.

Po inštalácii mini aplikácie pre betatesting by sa mal automaticky spustiť Mac App Store s ponukou stiahnutia beta verzie operačného systému. Ak sa tak nestane, použi link View the macOS public beta in the Mac App Store, ktorý mimochodom nájdeš aj na spomínanom oficiálnom betatestingovom webe. Všimol som si, že tento link nefunguje na Google Chrome a pravdepodobne ani žiadnom Internetovom prehliadači tretích strán, zrejme vyžaduje Safari od Apple. Po kliknutí sa otvorí okno Mac App Store, kde si stiahneš beta verziu macOS High Sierra. Je nutné použiť spomínaný link, nakoľko bežným hľadaním v Mac App Store betu nenájdeš.

Ďalej pokračuje bežná inštalácia operačného systému spolu s Feedback Assistentom, cez ktorý môžeš hlásiť chyby v operačnom systéme priamo Applu.

V prípade iOS sa na inštaláciu ide podobným spôsobom cez ten istý web ako v prípade macOS High Sierra, len treba zvoliť kolónku iOS. Je dôležité poznamenať, že na betatestingovy web treba ísť cez Safari na tvojom iPhone a iPade, aby si mohol stiahnúť Beta Profil priamo do tvojho iOS zariadenia. Profil sa dá stiahnuť aj priamo cez TENTO odkaz, aby si sa nemusel preklikávať webom.

Potom cez hlavné systémové nastavenia, konkrétne Settings -> General -> Software Update, stačí aktualizovať iOS, tak ako pri bežnej aktualizácii. Požadovaný je iOS 8.1.3 a vyšší na zariadeniach kompatibilných s iOS 11.

Inštalácia verejnej beta verzii tvOS je teraz veľmi jednoduchá. Stačí spustiť Apple TV, ísť do "Settings" aplikácie a ísť na sekciu "Software Updates". Potom stačí zapnúť voľbu "Get Public Beta Updates" a Apple TV stiahne operačný systém.

Táto aktualizácia tvOS 11 je veľmi malá a iba opravuje pár drobných chýb.

Zdroj titulnej foto: giga.de
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre