Obľubený novinár Steava Jobsa ide do dôchodku

Andrej Gažík

Walt Mossberg, mnohokrát ocenený spisovateľ a žurnalista technických tém a rovnako aj jeden z obľúbených žurnalistov a spisovateľov Steava Jobsa odcháza do dôchodku.

Zdroj: theverge.com

Momentálne zastávajúci post výkonného editora v internetovom magazíne The Verge. Mossberg je jedno z najznámejších mien v technickej literatúre a publicistike už od roku 1991, kedy začal písať stĺpček s názvom "Personal Technology" pre Wall Street Journal.


Neskôr sa vo svojej kariére objavoval v rôznych podcastoch a konferenciách, ktoré sa zaoberali aj jeho publikáciami. Mossberg bol jeden z mála, kto mal dôveru Steava Jobsa a rovnako je jeden z mála, kto mal naraz v interview Steava Jobsa a Billa Gatesa.


"Neurobil som toto rozhodnutie lahko, narýchlo a ani pod tlakom." Vyjadruje sa Mossberg o jeho odchode do dôchodku. Ďalej doplnil, že pred jeho rozhodnutím veľa rozmýšľal, rozprával sa o tom so svojou vzdelanou manželkou, rodinou a blízkymi. Nebolo to zo strany zamestnávateľa a ani zo zdravotnej stránky. Dodal len, že je pravý čas odísť a že je pripravený na niečo nové.

Technická literatúra a žurnalistika sa zmenila na nepoznanie od roku 1991 a to aj vďaka explózii popularity technického odvetia vo všeobecnosti.
Na záver by som len chcel uznať hold tejto legende, z ktorej prívetivá a férová osobnosť a recenzie písané narovinu robili pilierom v technickej žurnalistike viac ako štvrť storočie.
Tím thinkapple.sk praje príjemný a dlhý dôchodok Walt!


Zdroj titulnej foto wsj.net
Zdroj cultofmac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre