Apple plánuje expanziu do Indie

Andrej Gažík

Spoločnosť Apple má počas budúceho roka za lubom zväčšiť počet autorizovaných predajcov a k tomu pridať 100 malých obchodov.

Nové obchody patriace autorizovaným predajcom by mali mať plochu približne 40-50 metrov štvorcových a vzniknúť by mali budúci rok. Obchody budú situované vo veľkomestách na "vychytenejších uliciach".
Obchodný partneri už začínajú zriaďovať prvé obchody v mestách ako New Delhi a v oblastiach metropolitných miest.

Zdroj: forbes.com

Využitie možnosti autorizovaných predajcov sa zdá lepšia možnosť a to už len toho dôvodu, že miestny predajcovia poznajú indický trh lepšie a je to pre Apple jednoduchšie, než tam zriaďovať svoje pobočky.
Táto sieť autorizovaných predajcov by mala pomôcť Applu sa dostať do popredia v krajine, ktorá má predpoklady na to, aby sa stala najľudnatejšou na svete.

Apple najprv došiel s nápadom predávania starých iPhonov a to aby aj nižšia vrstva mala možnosť kúpy iPhone, no i kvôli prevládajúcemu Androidu so slabým hardvérom za zlomok ceny iPhonov, ktorý je vhodnejší pre nižšiu vrstvu. Vláda v Indii bohužiaľ tento nápad zamietla a to, pretože chce presadiť program "Made In India", ktorý by podporil lokálnu výrobu a tak umožnil hospodársky rast na svojom území.


Zdroj titulnej foto h3llowrld.com
Zdroj appleinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre