Okuliuare, ktoré ti umožnia platiť

Andrej Gažík

Spoločnosť Visa ťa presvedčí jej posledným prototypom, že bezdotyková platba bude v budúcnosti možná s hocakým predmetom, napríklad aj so slnečnými okuliarmi.

Bezdotykové platby mnohým ľudom v dnešnej dobe uľahčujú život, pomocou služieb ako Apple Pay môžeš platiť všetkým, čo podporuje NFC a obsahuje NFC čip. Na podobnom princípe funguje aj nový prototyp od Spoločnosti Visa. Slnečné okuliare obsahujú malý NFC čip uložený na strane, čip je prepojený s kreditnou alebo debetnou kartou. Tento prototyp ti umožní zaplatiť všade tam, kde je možnosť platby bezkontaktnou platobnou kartou dostupná.

Zdroj: cnbc.com

Okuliare sú zatiaľ len prototypom, čo znamená, že sa nemusíme báť dostupnosti v blízkom období,no takýmto zverejnením okuliar ukazuje Visa verejnosti, ako je jednoduchá a efektívna implementácia technológie bezdotykovej platby.


Napríklad, dostupné budú počas World Surf League v Austrálii, kde budú sprístupnené, ale bohužiaľ len pre súťažiacich.
Podobnú vec vykonala Visa minulé leto na olympijských hrách v Riu, kde atléti dostali prstene, ktoré umožňovali bezplatnú platbu podobne ako je tomu u vyššie spomínanom prototype. Visa tak urobila, pretože atléti počas hier väčšinou so sebou nenosia celú peňaženku alebo iPhone, tak im umožnila mať so sebou aspoň takouto formou nejakú hotovosť.

Zdroj: theverge.com

Doplnky, ktoré majú funkciu platobnej karty majú veľa výhod, no nájde sa i zopár nevýhod. Nevýhody by ale nemali prevyšovať počet výhod.


Zdroj titulnej foto theverge.com
Zdroj macworld.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre