Funkcia umožnujúca ukladanie stránok pridaná do Chromu pre iOS

Andrej Gažík

Nová funkcia sa objavila v najnovšej verzii Google Chrome pre iOS a vyzerá to tak, že túto funkciu zatiaľ obsahujú len iOS zariadenia. Read later je veľmi podobná tej v Safari, "reading list" ktorá umožnovala ukladanie stránok a ich prezeranie neskôr a po prvý krát sa vyskytla na Mac OS X 10.7 Lion v roku 2011.*


Vymoženosť "read later" má podobnú funkciu ako jej predchodca v Safari. Stlačíš tlačítko "Share" a v Chrome a vyberieš možnosť "Read Later" z menu ktoré sa objavilo. Po otvorení okna so všetkými uloženými stránkami sa ti nečakane zobrazia všetky uložené stránky a tie čo majú vedľa seba zelenú fajku sú pripravené na prezeranie aj bez prístupu internetu, teda offline.
Pokiaľ si offline Chrome ti zobrazí stránku s takmer holým textom, no keď si pripojený k Wi-Fi sa ti načíta celá stránka plnohodnotne so všetkými obrázkami a obsahom.

Zdroj: macworld.com

Napriek tomu, že Google je veľmoc v Cloudoch sa táto funkcia zatiaľ nesynchronizuje s Cloudom Google Drive a ani so žiadnym iným. Uložené stránky sa ti ukladajú lokálne, do tvojho zariadenia. Ďalšie mínus je, že sa táto funkcia nenachádza na žiadnych iných zariadeniach vrátane Macov a vyzerá to tak, že Google pridal túto funkciu iba z dôvodu, že iOS a MacOS túto možnosť v Safari malo a Chrome nie.

Zdroj theverge.com

Môj osobný názor na túto funkciu je, že mať ju môže byť veľmi užitočné a to hlavne pre ľudí, ktorý nedisponujú mobilnými dátami vo svojich mobilných zariadeniach. A je celkom škoda, že to nie je prepojené s Cloudom. Pokiaľ hľadáš nejakú podobnú alternatívu môže ti byť nápomocný napríklad pocket, ktorý získala Mozilla alebo od Pinterestu, instapaper.


Zdroj titulej foto: thurrott.com
Zdroj: macworld.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre